Bu Meyve Kalp Atakları Hipertansiyon Kolesterol ve İnme Tehlikesi İçin Birebir

Bu meyve gezegende en sağlıklı gıdalardan biridir ve bunlar, kolestrol, inme, kalp krizi ve hipertansiyon gibi çeşitli sağlık sorunlarını tedavi edebilen çok sayıda sağlıklı bileşen içerir.

Besin maddelerinin yüksek içeriğinden dolayı hurma, aşağıdakileri içeren sayısız sağlık faydası sağlayabilir:

Hurma Felci engeller

Hurma, felçleri önleyen ve sinir sisteminin sağlığını geliştiren, özellikle önemli mineral olan zengin bir potasyum kaynağıdır. Bununla birlikte, günlük 400 mg potasyum dozu, bu tür sorunları önleyebilir.

Hurma kolestrolü düzenler

Hurma kan damarlarını temizler ve kan pıhtılaşmasını önler. Bu nedenle, bu meyveler sağlıksız kolesterolü veya LDL’yi düzenler.

Kan basıncını düzenler

Yüksek sodyum ve potasyum içeriği nedeniyle, yüksek tansiyon hastası insanlar düzenli olarak tüketirler. 5 ila 6 hurma da yaklaşık 80 mg magnezyum vardır ve bu doğru kan akımı için gereklidir ve kan damarlarına yayılır. Tansiyon yaklaşık 370 mg magnezyum ile etkili bir şekilde azaltılabilir.

Kalbi güçlendirir

Birkaç hurmayı gece suyun içine batırın ve sabahları suyu için, hurmaları alın ve bunları yüzünüze sürün veya hemen tüketin.

İshali önlüyor

Tarihler, potasyum içerisindedir ve ishalı önler, çünkü karın florasını ve bağırsaklarını rahatlatır ve iyi bakterileri destekler.

Hurma da Demir yüksek oranda bulunur

Demir çocuklarda ve hamile kadınlarda anemi durumunda son derece yararlıdır. Yani, 100 gramlında günlük 0.9 mg demir içeriyor ve önerilen günlük demir alımının% 11’i. Demir, kan yoluyla oksijen akışını destekler ve hemoglobin ve alyuvarları olumlu etkiler.

Kabızlığı tedavi eder

Hafif müshil etkileri olduğu için, tarihler kabızlığı giderir. Hurmaları akşamları biraz suda bırakın ve ertesi sabah onları tüketin.

Hurma ile vücut ağırlığı kontrolü

Sabahları aç karnına hurmanın tüketilmesi kilo alımını etkili bir şekilde engeller ve kolesterol içermez olduğundan vücut ağırlığınızı kontrol etmenize yardımcı olabilirler. Yine de, şeker oranının yüksek olduğunu unutmayın, bu yüzden onları aşırı miktarda yemeyin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git