Burun Estetiği Revizyonları

Sekonder Rhinoplasti-Burun Estetiği Revizyonları

Kişi önceden bir veya birden fazla defa burun ameliyatı olmuş ise ve bu ameliyatlar ya da ameliyatlardan sonra ortaya çıkan burun yapısından memnun kalmamış ise veya herhangi bir kaza, darbe, yaralanma durumunda burnu hasar görmüş ise kişinin tekrar burun estetiği yaptırmak istediği sekonder rinoplasti yani burun estetiği revizyonu denilmektedir.

Sekonder rinoplasti operasyonu ile ameliyat sonrasında beğenmediğiniz, memnun olmadığınız burun şekli, burun kusurları düzeltilirken, aynı zamanda burun tıkanıklığı sebebiyle nefes alma sıkıntınız var ise bu sorununuzdan da kurtulabilirsiniz.
Burun estetiği revizyonu operasyonlarında asıl amaç memnuniyetsizlik yaratan burun şeklinin düzeltilmesidir. Revizyon burun estetiği ameliyatı ile burundaki eğrilikler giderilir ve varsa burun delikleri arasında simetri bozukluğu düzeltilir. Bunun yanı sıra kişinin eğer burun ucunda deformaite şikâyeti var ise Burun estetiği revizyonu bu sorunu da yok eder. Ayrıca bir önceki burun estetiği ameliyatından sonra burun yüze göre çok küçük veya çok büyük bir hal almış ise Burun estetiği revizyonu ile bu orantısızlığı da yok ettirebilirsiniz.

Bu operasyonlar yapılırken genelde burun için, kıkırdak veya kemik dokuya ihtiyaç vardır. Daha önceki estetik burun ameliyatı operasyonlarında yok olmuş olabileceğinden; ihtiyaç olan bu dokular burunun septum denilen orta bölümden temin edilir. Fakat bu bölümde de temin edilecek yeterli miktarda doku bulunamazsa, bu sefer kulak veya kaburgadan bu dokular alınır. Bu nedenle bir önceki burun ameliyatında yapılan müdahaleler çok önemli bir yer tutar. www.kadinlarsitesi.com

Estetik burun ameliyatlarında burunu büyütmek, küçültmekten daha zordur. Çünkü burun revizyon operasyonlarında ihtiyaç olan dokuları temin etmek, şekillendirmek, yerine koymak oldukça zordur. estetik burun ameliyatı yaptırdıktan sonra eğer burun revizyon operasyonu yaptırmanız gerekirse 2 yıl kadar beklemeniz son derece doğru bir karar olacaktır. Burun estetiği revizyonlar genelde 3 saat sürmektedir ve genel anestezi yöntemi ile yapılır.

Burun Estetiği Revizyonu Sonrası
Revizyon burun estetiğinden sonraki ilk gün, kişi yüzündeki sislik, morluk ve ağrılar için buz torbası ile hafif ağrı kesiciler kullanılır. Kişi ameliyat olduktan sonra 1 gece hastanede kaldıktan sonra ikinci günün doktorunda uygun görmesi şartıyla evine dönebilir. Revizyon burun estetiğinden sonra ilk bir kaç gün yüzünde şişkinlikler ve göz etrafında morartılar olacaktır, bu gayet normal bir süreçtir. her geçen gün bu morluklar ve sislikler azalarak yok olacaktır.

Estetik revizyon burun ameliyatından 1 hafta sonra burundaki bantlar ve plastik ateller çıkarılacaktır. Revizyon burun ameliyatından sonra ilk 1 ay kişinin koşu, ağır kaldırma, yüzme gibi aktiviteler yapmaması gerekir. Gözlük kullanması gereken kişilerin 1 ay kadar beklemeleri ve gözlüklerinizi çerçevesiz ya da çok hafif gözlüklerden seçmeleri gerekir. Lens kullanan kişiler revizyon burun ameliyatından 3 gün sonra doktorunun izin vermesiyle lenslerini takabilirler. Revizyon burun ameliyatının ortaya çıkaracağı burun yapısının tam hali 2-3 ay sonrasında netleşmeye başlar.

Burun Estetiği Revizyonu Ameliyatın komplikasyonları

Burun estetiği revizyonu esnasında septum bölgede delinmeler yaşanabilir. Bu sorunun anında o an tedavi, edilmesi gerekir. Zira ameliyat sonrasında kişi burnundan nefes alındığı zaman sesler çıkardığını fark eder. Ameliyat sonrasında ufak kanamalar, sızıntılar olabilir. Doktorunuzu bilgilendirmeniz dâhilinde, doktorunuz gerekli işlemleri yapacaktır.

PAYLAŞ
Burun Estetiği Revizyonları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. osman dedi ki:

    merhaba; ben 12-13 asındayken ufak bı taş burnuma deydı ve burnum rte kısmı olan kemık kabardı sekli değişti bi muane sırasın da doktorun fark etmesıyle burun ıcın parca kırıği olsmuş ameliyat olmam gerekliymiş ben bu ameliyatı olurken aynı zaman gorunen bozukluğu da duzeltılebılır mi…? sigortam yok ne kadar masrfım olur teşekurlr….

Sayfa başına git