Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Abdominoplasty

Karın germe ameliyatı diğer adıyla Abdominoplasty, estetik ameliyatlar içersinde özellikle kadınların en çok tercih ettiği estetik ameliyat türlerinden biridir. Kadınlarda özellikle gebelik dönemlerinde, erkeklerde 30 yas sonrasında yavas yavas göbeklerinde deformeler baslar, sarkmalar başlar, bele kadar yayılan yağlanma baslar.

Gebelik dönemlerinde karın bölgesinde ağır derin çatlaklar, doğum sonrası aşırı deri sarkmaları gibi deformasyonlar baslar.
Estetik karın germe ameliyatı, karnınızdaki özellikle doğum sonrası oluşan deformasyonun bir kerede yok edebilen uygulamadır. Spor yapmanız, karın çatlaklarının yok edilmesi için kullanılan krem gibi ürünler asla karın bölgesindeki çatlak, deri sarkması gibi sorunları tamamen gideremez.

Estetik karın germe ameliyatı ile karın bölgenizdeki çatlakları yok edebilir, karın bölgenizdeki yağlanmayı yok edebilir, karın duvarınızı gergin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu ameliyat hem karnınızdaki çatlak derileri yok edebilir, hem fazla yağlarınızı giderir hem de karın duvarınızı tekrar eski gerginliğine kavuşturur. Kısacası gebelik döneminizde veya aşırı kilo alıp vermeniz halinde göbeğinizde yani karnınızda oluşan bütün sarkıkları, çatlakları estetik karın germe ameliyatı sayesinde yok edebilirsiniz.

Bu kadar güzel vaatlerde bulunan ve bunları yerine getiren karın germe ameliyatlarının birde dezavantajları var. Örneğin göbek deliğinizin üzerinde olan çatlaklar estetik karın erme ameliyatı ile giderilemeyebilir, diğer estetik ameliyatlar içersinde en ağrılı olan ameliyat türü estetik karın germe ameliyatıdır, ameliyat izi bikini bölgenizde kalsa da sezaryen doğum izinin iki katı uzunluğundadır.

Hamilelik Sonrasında Karın Ve Bel Bölgesinde Oluşan Problemler:

1. Karın kasları hamilelik döneminde, orta kısımdan kenarlara doğru kayar ve bebeğe yer açar, doğumdan sonra bu durum eski haline dönemez. Doğal olarak da karın duvarında bir esneklik ve öne doğru bir şişkinlik olur.
2. Karında özellikle alt karın dediğimiz bölgede enine ve boyuna uzunca çatlaklar oluşur.
3. Bunların yanında gebelik döneminde yerleşen fazla kilolar gebelik sonrası deri sarkmaları olarak vücudunuzdaki yerini alır.

Karın bölgesinde meydana gelen doğum esnasında beliren çatlaklar, doğum gerçekleştikten sonra kalıcı olarak karnınızda kalır. Aynı şekildeki çatlarlar gebe kalmadan da aşırı kilo alıp vermekle de gerçekleşmektedir.

Karın germe ameliyatında, sezaryen izinin olduğu yerden göbek deliğine kadar ki alanda var olan çatlak ve sarkmış deri alınır. Göbek deliği üzerindeki deri gerdirilerek aşağıya doğru çekilir ve aşağıya dikilir. Göbek deliği tekrar oluşturulur. Gerekli görülürse karın etrafındaki fazla yağlar liposuction yöntemi ile çekilir. Gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılır. Dikişler atılır ve gevsek karın ön duvar kasları daraltılıp sağlamlaştırılır. www.kadinlarsitesi.com

Hamilelik dönemi sonunda estetik karın ameliyatı yaptırmak istiyorsanız, doğumdan sonra 1 yıl beklemeniz en doğru karar olur. Zira bu süre içersinde hem aldığınız fazla kiloların bir kısmını vermiş olursunuz hem de karın çatlaklarınızın derecesi tam olarak belirginleşir.

Eğer karındaki çatlaklar ve deri sarkmaları hamilelikten değil de kilo alıp vermektense ideal kilonuza kavuştuktan sonra karın germe ameliyatı yaptırmanız, ameliyatın başarısı için daha iyi olacaktır.
Ameliyat sonrasında yaralarınızın hızla iyileşmesi ve ameliyatın başarıya hızla ulaşması için sigara kullanıyorsanız en az 1-2 ay içmemeniz faydalı olur.

Estetik karın germe ameliyatının izleri bikini içersinde kalır. Bu sebeple mayo, bikini giyerek havuza, denize rahat rahat girebilirsiniz. Dışarıdan bakınca karın germe ameliyatı olduğunu belli olmaz. Karın çatlakları ve deri sarkmaları bütün karında değilse mini karın germe yani mini abdominoplasti ameliyatı da, karnınızın tamamında bir sorun yoksa sadece göbek deliğinin altında kalan karın kısmında ki deri sarkmaları, karın çatlaklarını yok etmek için yapılır. Karnınızdaki deri sarkmaları ve karın çatlakları ne kadar fazla ise ameliyat izi de o kadar uzun olur.

Estetik karın ameliyatından sonra ilk 1 hafta ağrı hissedebilirsiniz. Tuvalete gitmek dışında ilk 1 hafta yatakta dinlenmeniz son derece faydalı olacaktır. Yatakta düz yerine cenin seklinde yatmanız gerekir. Böylece ağrı ve sızı duymanız daha az olur. Ameliyattan 1 hafta sonra, düz şekilde yatabilirsiniz artık. Ameliyat sonrasında ise dönmeniz için en az 1 hafta beklemeniz gerekir.

Estetik karın germe ameliyatı için kısa notlar:

Karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır.
Ameliyat öncesinde 2 gün ve sonrasında 2 gün sıvı gıdalar alınarak bağırsaklar temizlenir.
Estetik karın germe ameliyatı 3 saat kadar sürer.
Karın germe ameliyatı olduğunuz gün ve ertesi gün hastanede yatarsınız.
Estetik karın germe ameliyatından sonra morluklar ve sislikler 1 hafta kadar sürer.
Yapılan pansumanlar 5 gün sonra çıkarılır.

Ameliyatta atılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir bu sebeple ameliyat sonrası dikiş aldırma derdiniz olmaz. Ayrıca bkz Karın Yağlarının Alınması ve Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalınabilir mi?

PAYLAŞ
Karın Germe Ameliyatı Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. serap dedi ki:

  bende 16 gün önce karın germe meme büyükme ve liposoction ameliyatı oldum şimdidilik sonuçtan çok memnun değilim çünkü karın kesim baya büyük ve göbek deliğime yakın yani çok yüksek belli bir bikini giymem gerekiyor birde daha karnım kocaman duruyor doktorum normal olduğunu söyledi çünkü şişlik oluyormuş 3 ila 6 ay arasında otururmuş taktir sizin arkadaşlar doktorunuzu iyi seçin ve net konuşun

 2. Yaren28 dedi ki:

  Merhaba arkadaslar Ben Karin germe ameliyati oldum 3 gun oldu hic Sancim yok AMA artik sirt ustu yatmaktan belim agriyor,bide hafif gerginlik var gogus altinda bunun haricinde hic bir sikintim yok…

 3. fatoş turhan dedi ki:

  fiyatı nedir?karın germe ameliyatından sonra kilo alınırsa riski nedir?tşk…

 4. leyla dedi ki:

  benım karnımda doğum sonrası catlaklar var amaliyat olmak istıyorum fıyatını oğrene bılırmıyım

 5. selma dedi ki:

  ben karnımdan memnun dglim setetik olup yagları aldırmak istıyorum cok buyuk olmasada piskolojik olarak etkilenıyorum bana yardımcı olurmusn tşk edrim mail atrsanız sevinirm

 6. seher basoglu dedi ki:

  fiyatı ne kadar ssk karsılıyormu bu ameliyatı tekrar sarkma yapar mı kılo alınırsa tsk

 7. leyla can dedi ki:

  benım karnımda catlaklarvar amaliyat olma istıyorum fıyatını oğrene bılırmıyım

Sayfa başına git