Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi

Siz de yağlı, kuru ya da karma cilde sahip olabilirsiniz. Makyaj ürünlerini de cildinize uygun seçerseniz bir takım cilt sorunlarından uzak kalabilirsiniz.

Özellikle yağlı cilde sahip olanların yaz bazlı föndötenleri kullanmaması gerekir. Bu ürünler bitkisel veya mineral yağ içermediğinden yağsız fondötenler sivilceli ve akneli ciltler için uygundur. Yağsı fondötenleri cildinize uygulamanız kolaydır ancak su ve yaz bazlı ürünler gibi kalıcılığı yoktur.

Kuru ciltlerde yağ bazlı fondötenler seçilebilir. İçeriğinde bitkisel ve mineral yağlar vardır. Bu sayede cildin yağ dengesini korur ve uzun süreli kalıcılığı vardır. Krem fondötenleri geniş makyaj süngerleri ile cildinize uygulayabilirsiniz.

fondotenNormal ciltler ise su bazlı ürünleri kullanmalıdır. Su bazlı fondötenlerin yağ oranı düşük, su oranı yüksek olduğundan cildin doğal dengesi korunur. Su bazlı ürünler yoğun kıvamda sıvı formda üretilmektedir.

Karma ciltler ise pudra fondötenleri seçmelidir. Bu ürünler sıkıştırılmış pudra içerdiğinden cildin özellikle T bölgesinin parlamasını önler matlık kazandırır. Pudra bazlı fondötenleri krem formunda olup cilde uygulandıktan sonra pudraya dönüşür.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git