Çökük Meme Ucu Estetiği

Çökük meme ucu ameliyatları
Kadınlarda meme uçlarının içine doğru çökük olması birçok kadının kimseyle paylaşmadığı psikolojisini, cinsel hayatını son derece olumsuz etkileyen, kendisini kusurlu görmesine sebep olan bir sorundur. Hâlbuki meme ucu çöküklüğü çok basit bir estetik ameliyat ile düzetilebilmektedir ve meme ucu çöküklüğü sorunu olan birçok kadın bu kadar basit bir estetik ameliyat ile bu sorundan kurtulacaklarından habersizdir.

Meme ucu çökük olan kadın az önce bahsettiğimiz psikolojik ve cinsel sorunların dışında anne olduğu zaman bebeğini emzirmek istediğinde de çok büyük sorunlarla karşılaşır. Zira süt kanalları meme ucuna doğru ilerler ve bebek de meme ucu çökük olduğu için yakalama sorunu yaşar ve süte ulaşması zorlaşır.

Meme ucu çöküklüğü gelişimsel olarak yani yapısal olarak içeri dönük olarak gelişmiş olabilir veya herhangi bir enfeksiyon sonrasında içeri doğru çökmeye başlayabilir. Eğer kadındaki meme ucu çöküklüğü doğuştan ise bu kadında süt kanallarının oluşmadığının belirtisidir. Böyle durumlarda kişi meme ucu çöküklüğünü gidermek için estetik ameliyat olsa dahi ilerde bebeğini emzirmek için meme ucundan süt gelmez. Şayet meme ucu çöküklüğü kadında sonradan meydana gelmiş ise büyük ihtimalle bunun sebebi kapmış olduğu bir enfeksiyonla ilişkilidir. Bu durumda meme ucu estetiği olduktan sonra süt kanalları ameliyat esnasında da korunacağı için ameliyat sonrası bebeğini emzirebilir.

Meme ucu çöküklüğü ameliyatı yapılırken mümkün olduğunca sinir uçlarından uzak alanda çalışma yapılır. Zira meme ucu hissiyatı kaybolmasını önlemek meme ucu çöküklüğü ameliyatının en önemli hususudur. Meme ucu çöküklüğü için ameliyat olmak isterseniz lokal anestezi ile sadece 2 saatte bu sorunda kurtulup evinize dönebilirsiniz. Meme ucunu içiri doğru göçmesine sebep olan bağlar bulunur ve kesilir. Ardından meme ucunun hemen altında geçici veya kalıcı bir destek konarak dışa doğru çıkık göğüs uçları elde edilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git