Mememdeki akıntı yüzünden çocuğum olmuyormuş

SORU:
2 yıllık evliyim. Daha önce 2 kez çocuk aldırdım.Şimdi çocuğum olmasını çok istiyorum. Ama olmuyor. Bir de mememden sarı renkli bir sıvı geliyor. Doktor bundan dolayı çocuğumun olmadığını söyledi. Memedeki akıntı için ilaç verdi, 3 ay düzenli olarak kullandım, geçmedi. Tekrar gittim, yine ilaç verdi. Bu arada hormon testi yaptırdım, temiz çıktı. Ne yapmam lazım?

CEVAP:
Anlattıklarınızdan benim aklıma 3 şey geliyor. Birincisi, geçirdiğiniz kürtajlardan dolayı rahimde veya rahim kanallarında (tubalarda) bir problem olabilir. Doktorunuzun muayenesi, ultrasonla yapılan muayene ve rahim filmi çekilerek bu soru cevaplandırılabilir. İkinci nokta, memenizden gelen sıvı. Biz buna galoktore diyoruz ve genellikle prolaktin hormonunun yüksek değerlere çıkması ile ortaya çıkıyor. Prolaktin hormon düzeyini ölçtürmekle sorun meydana çıkarılabilir. Eğer bu hormon yüksekse gebeliğin gerçekleşmemesi normal. Prolaktin hormonu yükselince yumurtlama işlemi olmaz ve sonuçta gebelik meydana gelemez. Ancak tedaviyle prolaktin seviyesi normal değerlere düşürülürse gebelik oluşabilir. Gelelim, aklıma gelen üçüncü noktaya; eşiniz spermiogram yaptırdı mı? Belki onun bir sorunu vardır. Çocuğu olmayan bir çiftte tüm şüpheler kadın üzerinde yoğunlaşıyor. Ama çocuk olabilmesi için sağlıklı bir kadınla beraber sağlıklı bir erkeğe de ihtiyaç var.

PAYLAŞ
Mememdeki akıntı yüzünden çocuğum olmuyormuş Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sevim dedi ki:

    benim 4 yasınd aoglum var 1 yasına kadar emmdi gecenlerde sag gögüsümde sıvı beyazda degil,su bigi azcık akıntı geldi sonra sürekli baktım gelmedi bu durum da ne yapmalıyım

Sayfa başına git