Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları

Kullandığımız gıdalar genel sağlığımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir, bu nedenle yediklerimiz konusunda daha dikkatli olmamız gerekir. Daha sağlıklı besin seçimleri yapmalı, kimyasallardan zengin gıdalardan ve çok fazla şeker, kolesterol veya yağdan kaçınmalıyız.

Ancak, anlaşılan plastik pirincin Çin’in en yeni trendi olduğu gibi bir başka tehdit geliyor!

Bu sahte pirinç patateslerden, tatlı patateslerden ve sentetik bir reçineden veya plastikten üretiliyor. Bu katkı maddelerinin karışımı, pirincin benzeri olan tahılları oluşturur.

Bu nedenle, sahte pirinci tanımayı bilmeniz gerekir, aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır:

1. Pirincinizi suya atın ve batıp batmadığını kontrol edin. Bir bardak suya bir çorba kaşığı pirinç koyun. Pirincin tamamı dibe çöküyorsa bu işte bir terslik var demektir.
2. Eğer kaynatıldığında yüzeyde kalın bir tabaka fark ederseniz pirincizi yemeyin.
3. Mantar testi bu testte size yardımcı olabilir. Bir fincan pirinç pişirin, bir kaba aktarın ve tezgahınıza bırakın. Birkaç gün içinde kontrol edin. Küf gördüğünüzde pirinç organik ve tamamen doğaldır. Birkaç gün geçmesine rağmen hala küf göremiyorsanız, sadece bir fincan plastik pirinç pişirmişsinizdir.

Son olarak bir tutam çiğ pirinci bir tabağın içine koyup çakmakla yakmayı deneyin, eğer tutuşuyor veya erime gösteriyorsa sahte pirinç almışsınız demektir.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git