Doğal Yollarla Sadece 6 Adımda Selülitlerden Kurtulun

Kadınların korkulu haline selülit aslında nedir? Nasıl oluşur? Nasıl korunulur? Selülit tedavisi var mıdır? Tüm bu soruların cevabını sizlere bu makalemde vermeye çalışacağım. Evet adeta kadınlar için kabus olan selülitler hakkında tüm merak edilenler geliyor. Elbette merak edilenlerin içinde doğal yollarla nasıl kurtulurum sorunun yanıtını sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum bu nedenle uzatmadan konuma geçmek istiyorum hanımlar.

Selülit nedir?

Genellikle vücudun bacak, kalça, kolların üst kısmı ve göbekte meydana gelen daha cilt bağ dokusunun deforme olması ve zedelenmemesinde dolayı oluşan ve görünüm olarak portakal kabuğuna benzeyen bir cilt problemdir ve en çok kadınlarda görülür.

 

Kadınlarda görülmesinin sebebi ise selülitin oluşma sebebi ile ilişkilidir. Selülitin nedenlerine bakarsak bunu daha kolay anlarız. Selülit hızlı kilo alıp vermekten, hareketsizlikten, doğum kilolarından, hormonal bozukluktan ya da genetik problemlerden kaynaklanır.

Peki Selülitten Nasıl Kurtuluruz?

*Bol su içerek.

Evet hanımlar su olmazsa olmazımız olmalı. Bu sadece selülitten korunmak için değil sağlıklı olmak için ilk kural olmalıdır. Her sabah uyanır uyanmaz büyük bir bardak ılık limonlu su içmeniz selülit oluşumuna engel olacaktır.

*Tuzu bırakın.

Tuz selülitin en büyük dostudur. Selülitin dostu sizin düşmanınız olsun ve artık lütfen tuzu sofralarınızdan kaldırın. Tamamen bırakın demiyorum elbette ama en aza indirin.

*Hareket edin.

Çok fazla hareketsiz kalmayın. Sürekli oturmak selülit oluşumu hızlandıracaktı. Bu nedenle yürüyüş yapmaya özen gösterin hareketli kalın.

*Bitki çayı tüketin.

Bitki çaylarının başında yer alan yeşil çaydan bol bol tüketin. Canınız kahve ve ya asitli içecekler çektiğinde bunları içmek yerine alternatif içeceğiniz yeşil çay olsun.

*Masaj yapın.

Masaj kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı selülit oluşumunu engeller ve var olan selülitlerin de yok olmasına yardımcı olur. Bu nedenle özellikle banyo sonrasında vücudunuzu nemlendirip bacaklarınıza masaj yapın.

*Kese kullanın.

Banyo esnasında selülitli bölgelerinize sert bir fırça ya da kese yarımıyla dairesel hareketler yapın. Kan dolaşımını hızlandırıcı bir diğer egzersizde budur. Ayrıca soğuk ve sıcak dış almanızda yine selülit için iyi gelecektir.

Bunların dışında beslenmenize, günlük hareketlerinize de dikkat etmelisiniz. Yediğiniz yiyecek ve içeceklerinde selülit oluşturma etkisi ya da selülitlerden kurtulmanıza yarayacak etkileri vardır. Yoğurt, ıspanak, havuç, nar, yumurta beyazı, kivi yağ yakan ve selülit gideren yiyeceklerdendir.

Hareketli kalmanızda selülitsiz yaşamınız için bir diğer önemli noktadır. Vaktiniz varsa her gün egzersiz yapmanızı öneririm. Özellikle çömelme hareketi yan bacak kaslarınızı çalıştıran ve selülit gideren müthiş bir harekettir. Bunları yapamıyorsanız dahi günlük en az 1 saat yürüyün. Ayrıca ayaklarınızı yukarı kaldırarak kan dolaşımını hızlandırır ve selülit oluşumundan kurtulabilirsiniz.

Bacaklarınızı çalıştıracak sporlar yapmanız son derece önemlidir. Tüm bunları yaparak selüliti bir kabus olmaktan çıkarabilir ve selülitsiz bacaklarla yaza merhaba diyebilirsiniz.

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git