Doğru Duruş Tekniği ile İnce Görünüme Kavuşun

Genelde kadınlar kilolarını problem ederken kıyafet seçiminde birtakım sorunar da yaşadılar. Özellikle enine çizgili kıyafetlerden kaçınıldı. Her alanda olduğu gibi moda sektöründe de yoğun araştırmalar yapılıyor ve son araştırmalara göre enine çizgili kıyafetler de buyona çizgili kıyafetler gibi kadınları zayıf gösterebiliyor. Burada esas olan kişinin duruşudur. Doğru tekniklerle duruşunuzu düzelttiğiniz takdirde siz de istediğiniz kıyafetleri giyebilir ve zayıf ayrıca zarif görünümde olabilirsiniz. Sadece on dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.


durusDoğru duruş taktiklerine bir göz atalım:

Dik durun; Boy aynasının karşısına geçerek çıplak ayakla ayna karşısında dik durun, hatta sırtınızı duvara dayayarak durabildiğiniz kadar dik durmaya çalışın. Vücudunuzu esnetebileceğiniz kadar esnetin ve boyunuzu da uzunmuş gibi gösterebilirseniz bel kısımlarınızdan kilo kaybı olmuş gibi görünecektir.

Omuzlar; masa başında çalışmak zorundaysanız, koltukta dik oturmaya çalışın. Ayaktayken de omuzlarınız geride ve vücudunuz dik olmalı. Bu şekilde omuzlar dik hem de daha geniş, beliniz de ince görünecektir. Ayrıca göğüler ve omuzlar kaslı görünüme kavuşacaktır. Sağlık açısından değerlendirildiğinde de boyun ve omuz ağrılarından da kurtulabilirsiniz.

Karın daima içerde olmalı; ayaktayken karnınızı içeri çekmeye çalışın. Böylece karın kaslarınız çalışacak ve zamanla oluşabilecek sarkmaları da önleyebilirsiniz. Aklınıza gelen her an karnınızı içeri çekmeye çalışın kasıldıkça sertleşecektir.

Kalça kasları da önemli; kalçalarınızı da sürekli kasmalısınız. Hem daha dik hem de formda görünmenize yardımcı olacaktır. Kalçalarınızı dayanabildiğiniz kadar sıkın ve öyle durmaya çalışın.

Bu taktikleri düzenli uyguladığınız sürece vücudunuz da güzel bir görünüme kavuşacaktır. Üstelik düşündüğünüzden daha kısa sürede… uygulamaya başladığınız an’dan itibaren on dakika içinde mevcut kilonuzun en az beş kilo altında görünmeyi başarabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğru Duruş Tekniği ile İnce Görünüme Kavuşun Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Abdullah dedi ki:

    Malesef ister erkekler isterse de hanımlar bunlara dikkat etmiyorlar çünkü bilmiyorlar. Çok hoşuma gitdi, Teşekkürler…

Sayfa başına git