En İyi Kilo Verme Reçetesi

Yaz bütün güzelliği ile geldi, çok sıkı bir diyete ihtiyacınız var. Peki bünyenize, yapınıza en uygun diyet hangisi? Diyetisyenlerin beslenme konusundaki tavsiyeleri farklılıklar göstermesine karşın hepsinin üzerinde birleştiği ortak nokta şu: En iyi kilo verme programı, sizin programı sonuna dek takip edebileceğiniz programdır.

Bütün kadınlar en çabuk ve kolay bir biçimde kilo verebileceği sihirli bir diyet reçetesi arıyor. Fakat işin gerçeğiyle yüzleşmemiz lazım: Böyle sihirli bir reçete maalesef yok. Hızlı kilo vermenize yardımcı olacak her türlü diyet, kısa sürede bu kiloları tekrar ve fazlasıyla almanıza neden olur.Sağlıklı bir diyet programının özellikleri

Bir egzersiz planı

-Bütün besin gruplarından derlenmiş mönü
-Profesyonel diyetisyenlerce hazırlanmış olması
-Yavaş fakat istikrarlı bir kilo kaybı vaat etmesi
-Yemek porsiyonlarının kontrolüne dair ipuçları
-Yemek aralarında küçük atıştırmalara izin vermesi
-Çok fazla ilaç desteği istememesi
-Sevdiğiniz yemek ve içeceklerden küçük porsiyonlarda bulundurması
Bilimsel olması
-Bir destek planının bulunması
-Çok fazla su içmenizi önermesi

saglik-zayiflamaSize önerilen diyet reçetesinin size uygunluğunu anlamak amacıyla şu ipuçlarını kullanmanızı tavsiye ederiz:

1- Benim yeme stilime uyuyor mu?
Sıklıkla seyahat eden ya da dışarıda yemek yiyen bir tipseniz, ev yapımı yemeklere ağırlık veren bir diyet de maalesef sizin için uygun bir diyet olmayacaktır.

2.Benim egzersiz düzeyime uyuyor mu?
Düzenli bir biçimde devam ettiremeyeceğiniz bir egzersiz programı tavsiye eden diyet programı ,ne kadar hızlı kilo kaybı önerirse önersin, size uygun değildir.

3. Bu diyeti ömrümün sonuna kadar sürdürebilir miyim?
Bir diyet programına başlamadan önce, o programa hayatınızın sonuna dek bağlı kalabilecek misiniz? Eğer cevabınız “hayır” ise bu diyete hiç başlamayın. Zira diyeti bıraktığınız an kilolarınız geri gelmeye başlayacak.

4. Sevdiğim, hazırlayabileceğim ve bütçeme uygun yemekler var mı?
Yemeklerle beraber içmeniz önerilen bazı içecekleri tüketmek uzun sürede bütçenizi sarsacak mı? Bu sorulara olumlu yanıt bulamıyorsanız, incelediğiniz diyet reçetesi size uygun bir program değildir.

5. Ne kadar hızlı kilo vereceğim?

Yarım kilo yağ 3.500 kaloridir. Bu da demek oluyor ki zayıflamak için çok fazla yağ yakmanız icap ediyor. Hızlı kilo verdiren diyetlerde çoğunlukla yağ değil su kaybedersiniz. Özellikle diyete başlangıcın ilk dönemlerinde hızlı kilo kaybı yaşanırsa, bunun vücudun su kaybından kaynaklandığını anlamalısınız.

6. Diyet programı kötü alışkanlıklarımla uyuşuyor mu?
En uygun diyet, size psikolojik ve fizyolojik olarak diyet yaptığınızı hissettirmeyen diyettir. Diyete girmek düşüncesi insanı psikolojik olarak rahatsız eder ve yemek konusunda takıntı oluşturabilir

7. Sevdiğim yiyecekleri yemeye devam edebilecek miyim?

Bazı diyet reçetelerinde kesinlikle yasaklanmış yiyecekler listesi bulunur. Oysa insanlara “bu yemekleri yemeniz yasak” gibi kural empoze ettiğinizde, genellikle bu yiyecekleri yeme arzusunu tetiklemiş olursunuz.

8. Küçük ama sürekli değişiklik söz konusu mu?

İnsanın yaşam ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi kolay değildir. Yaşam ve beslenme tarzınızda ‘küçük’ ama istikrarlı değişiklikler öneren bir reçete sizin için daha uygun olacaktır.

9. Diyet reçetesi bir takım destek hapları veya detoks formülleri içeriyor mu?

Sağlıklı bir diyet programı, günlük multi-vitamin tabletleri dışında bir beslenme veya destek ilaç takviyesi içermez.

10. Diyet yaparken detaylı bir plan mı yoksa esnek bir plan mı istiyorsunuz?
Diyet planınızın sizi ihtiyacınız olan kalorilerden mahrum etmeyeceğini ve günlük yaşantınızda sizi halsiz bırakmayacağından emin olun.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git