İştah kesen yiyecekler nelerdir?

Zayıflamak istediğiniz zaman, türlü türlü diyet listeleri, türlü türlü egzersizler denersiniz. Ama ne yaparsanız yapın bir türlü iştahınız kapanmıyorsa, sürekli kendinizi aç hissediyorsanız, o süreci kilo vermiş olarak tamamlamanız imkânsızdır.

Hâlbuki zayıflamak istediğinizde sizi acıktırmayacak, iştahınızı bastıracak besinlere diyet listenizde yer vermiş olsanız hem daha hızlı kilo verirsiniz hem de stres altına girmeden açlık krizleri geçirmeden diyet sürecinizi tamamlar ve sorunsuz, sağlıklı bir zayıflamaya kavuşmuş olursunuz.

İştahınızı batıracak olan yiyeceklerden bazılarına değinmek gerekirse;

Krom:

Krom tam anlamıyla bir mineraldir. Krom içeren besinler tükettiğiniz zaman kesinlikle açlık hissi duymazsınız. Krom içeren besinler size tokluk hissi vererek az yemek yemenizi doğal olarak da zayıflamanızı sağlar. Krom içeren yiyecekler tok kalmanız ve zayıflamanızın yanı sıra insülün dengenizi ayarlayarak, kan şekerinizi de dengeler.

Krom içeren besinler: Ceviz, fındık bol tahıllı ekmek, et, yeşil fasulye, brokoli ve baharatlar. Baharatlardan da özellikle tarçın sizi tok tutmaya bire bir gelir. Bunun yanında ceviz ve fındık krom içermenize rağmen mümkün mertebe az tüketin, zira içerdiği yüksek oranda kalori ile zayıflamak yerine tam tersi kilo almanıza sebep olabilir. Örneğin fındığı gün içinde 2 kahve fincanından fazla tüketmemelisiniz. Cevizi de günde 5 adet den fazla yememelisiniz. www.kadinlarsitesi.com

Karbonhidratlar:

Şaşırdınız değil mi? evet haklısınız. Bize sürekli diyet yaparken karbonhidratlardan uzak durmamız gerektiği öğütlendi. Ancak karbonhidrat içeren besinlerin içinde sizi tok tutan miktarda vitaminler vardır. Burada dikkat etmeniz gereken tek konu; gün içinde alacağınız karbonhidratın miktarı. Örneğin günde 4 dilim tahıllı ekmek, günde iki öğün makarna veya bulgur pilavı sizi hem tok tutar hamda kilo almanızı sağlamayacak derecede miktarı yeterlidir. Birde karbonhidrat içeren besinlerin yanına, protein içeren besinleri koymazsanız hem tok olursunuz hamda kilo almazsınız.

Triptofan:

Triptofan tam bir aminoasittir. Triptofan, bedinizde mutluluk hormonunu salgılayarak, stressiz bir diyet dönemi geçirmenizi sağlar. Böylece hem tok hem de mutlu hissedeceğiniz bir diyet listesi hazırlayabilirsiniz. Triptofan içeren besinlere değinmek gerekirse; muz, yulaf, peynir, avokadoyu sayabiliriz. Sabah kahvaltılarınıza sütle birlikte yulafı koyduğunuzda ara öğünlere muzu koyduğunuzda, avakadoyu da salataların içine doğradığınızda oldukça besleyici, tok tutucucu ve kendinizi sinirli hissetmeden geçireceğiniz bir diyet dönemi yaşamış olursunuz.

PAYLAŞ
İştah kesen yiyecekler nelerdir? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet dedi ki:

    ben çok zayıfım kilo almam için ne tavsiyeleriniz var

  2. merve dedi ki:

    ben çölyak hasyasıyım ve yazıyı okudum krom diyor kromun içindede buğday tağıl gibi şeylerden bahsedyor sizce ben ne yapmalıyım diyet yapmak istiyorum ama diyet yapınca daha fazla kilo alıyorum 13 yasındayım ergenliğe girdim

Sayfa başına git