Yüzyılın Sağlık Sorunu: Bel ve Karın Yağları

Yüzyılın Sağlık Sorunu: Bel ve Karın Yağları! Tüm Dünya da kadınların başına dert olan ve özellikle ülkemizde büyük sorun yaratan bel ve karın yada göbek yağlanması kadınların dış görünüşü dışında psikolojisini de bozmakta ve  bu yağlanma istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır; özellik ile bitkisel ilaçlar da çözüm arayan kadınlar ne yazık ki bu ilaçlar sayesinde bırakın kilo vermeyi veya bölgesel zayıflamayı, sağlıklarından hatta canlarından olmaktadırlar. Lütfen bu tür ilaçlardan uzak duralım, düşüncenize eğer bu ilaçların gerçekten sağlıklı zayıflamaya etkisi olsaydı bırakın Türkiye’ yi Dünya da kilolu kadın kalır mıydı hiç? Kesinlikle HAYIR!

Bel ve Göbek Yağlanmasının Ana Nedenleri Nelerdir?

– Bel ve göbek yağlanmasının en büyük nedeni hatta fazla kiloların en büyük nedeni hareketsizliktir; Peki ne demek bu hareketsizlik? Bir gün boyunca vücudunuza yüklediğiniz yiyecekler sayesinde oluşan kalorinin yakılamamasıdır. Aldığınız kaloriyi hareketsizlik nedeni ile yakamayan vücudunuz bu kaloriyi yağa dönüştürmektedir.

bel ve karın yağları– Vücudunuzda ki yağların en fazla bel ve karın bölgesinde toplanmasının bir diğer önemli nedeni ise giyilen düşük bel ve vücudu sıkan kot pantolonlardır. Peki ama nasıl giydiğimiz pantolonlar vücudumuzu bu hale getiriyor; En önemli etken düşük bel olmasıdır. Vücudunuzu bir ırmak gibi düşünmeniz bu açıklamayı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Kasıklardan vücudumuza baskı yapan pantolon kemer kısmı sürekli giyilmesi sonucu vücudunuza  kasık kısmı ince ancak göbek kısmın da ve bel kısmında toplanan yağlar ile vücut şeklinizi değiştirmektedir.   ( Irmağın ortasına çekilen bir set suyun akmasını ve ırmak yolu boyunca dağılmasını engellemektedir ve su tamamen ırmağın önüne set çekilen yerde birikecektir.)  Bir de bu pantolonlar bedenimizi iyice sarıyor ve bele daha fazla oturuyor ise göbeğinizde ki ve belinizdeki yağların bir can simidi şeklinde belinize dolanmasına şaşmamak lazım.

– Özellikle çalışan kadınlarımızın çoğu eğitimleri gereği masa başı işlerde çalışmaktadırlar, yemekten sonra ve sürekli oturmaları da bel ve karın kenarında yağların birikmesine neden olacaktır.

Bel ve Göbek Yağlarını Eritmenin Yolları Nelerdir?

– Akşam yemeğinden sonra o geceyi hareketsiz geçirecek iseniz yemekten sonra yiyeceğiniz tatlının belinizin kenarında oturacağınız unutmayın.

– Göbek yağlarını eritmenin en güzel ve herkes için uygulanabilir yöntemi; MEKİK ÇEKMEKTİR!

– Bel çevresi için ise sağa ve sola eğilerek yapılacak olan egzersizler ile yanlardaki yağlara basınç uygulamak ve parçalanmalarını sağlamak ayrıca yerleştikleri yerden ayrılmalarına neden olmaktır.

– Haftada 3-4 gün 30 ile 60 dakikalık tempolu yürüyüşler sizin hem kilo almanızı engelleyecek hem de var olan kilonuzu kaybetmeniz de büyük kolaylık sağlayacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git