Teniniz Güneş İle Karşılaşmadan Önce Metabolizmanız Hızlanmalı

Teniniz Güneş İle Karşılaşmadan Önce Metabolizmanız Hızlanmalı!

Güneşin kendini göstermeye başlaması ile yaz aylarına girerken bütün bayanlar kışın aldıkları kilolardan kurtulmak için farklı farklı diyetler yapmaya başlar. Bu diyetlerin çoğu metabolizmayı hızlandırmak yerine aksine metabolizmayı bozan sağlıksız diyetlerdir. Kısa süre de fit bir vücuda sahip olmak, alınan 3-5 kilo gramı verebilmek için vücuda neredeyse işkence edilir. Bunun nedeni ise teniniz güneş ile karşılaşmadan önce eski formunuza kavuşma isteğidir. Ancak unutulmamalı ki sağlıksız ve hızlı zayıflamaya neden olan diyetler vücut şeklini daha da bozacağı gibi metabolizmayı da sersemleştirir.

Güneş ile karşılaşmadan önce yapmanız gerekenler, uzmanların tavsiyeleri:

İlk yapılması gereken metabolizmayı hızlandırmak için egzersizlere başlamak ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmektir.

Uzmanlarımızın önerdiği metabolizmayı hızlandıracak 9 önemli adımı sizler için bir araya getirdik. Düzenli uygulandığında  yaşam biçimi haline getirerek  hem zayıflayacaksınız hem de kilonuzu kontrol altına alacaksınız.

spor

1- Egzersizlerinizi Düzenli ve Sistemli Olarak Yapın:

Çok ağır yapılan egzersizler yerine uzun süreli ve düzenli yapılan egzersizler metabolizmanızı hızlandıracağı gibi yağ yakımı da daha fazla olacaktır.

2- Vücut Yağını Azaltın:

Bu aşamada yapılacak olan vücuda daha az yüklemek, yağ ve yağlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir.

3-Yeşil Çay İçin:

Antioksidant denildiğinde ilk akla gelen yeşil çay metabolizmanızı da hızlandıracaktır.

4- Posa Oranı Yüksek Besinler Tüketin: 

Posalı yiyecekler sizi daha uzun süre tok tutacak, bu tokluk hissi ile daha az besin tüketeceksiniz. Böylece vücut yağınızı azaltabileceksiniz.

5- Sıvı Tüketin: 

Özellikle günde 2 litre su tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilir. Yemeklerden önce içeceğiniz 1 bardak su ile daha az yemek yiyerek tokluk hissine sahip olacaksınız. Özellikle sabah kalktığınız da içeceğiniz 2 bardak ılık su hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de organlarınızın çalışmasına kolaylık sağlayacaktır.

6- Proteini Dengeli Almaya Özen Gösterin:

Vücudunuzun ihtiyacı olan protein yeterli miktarda alınmalıdır. Vücudunuz için gerekli olan proteinden fazla almanız aksi tesir göstererek vücudunuz için zarara dönüşebilir.

7- Kalsiyum Tüketimini Artırın:

8- Kafeinden Faydalanın:

Özellikle kahve içmek sizin için bir zevk ise bunu aşırıya kaçmadan yapabilirsiniz, kahvenin içerisinde bulunan kafein metabolizmanızı artıracaktır.

9- Yemeklerinizi Baharatlandırın: 

Doğanın mucizelerinden faydalanın; yemekleri tatlandırmak ve hoş koku vermek için kullanılan baharatları yemeklerde her fırsatta kullanın. Çünkü baharatlar metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olurlar.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git