Günde sadece 5 dakika ayırarak evinde sıkılaşabilirsin

Çok yoğunsun bunu anlıyorum.  Ancak güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsan, kendine dürüst olmalısın. Hafif bir kardiyo ile vücuduna şekil vermeye başlayabilirsin.  Özel bir durumunuz (hastalık gibi) yoksa haftanın 7 günü küçük kardiyo hareketleri yapmak sağlığınız ve görünüşünüz konusunda size çok yol aldıracaktır.

Dişlerinizi ırçalamak beş dakikanızı alıyorsa aynı zamanı küçük kardiyo hareketleri içinde ayırabilirsiniz.

Sadece 5 dakika ayırarak vücudunu şekle sok

Kardiyoya başladığınız an itibarı ile dengenizin daha iyi olduğunu fark edeceksiniz.  Günde sadece 5 dakika evinizi rahatlığında yapacağınız birkaç hareket sağlığınızı  ve hatta psikolojinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Fitness salonlarında  farklı programlar sunuluyor. Her programın ideal olduğu söyleniyor. Peki zaman ve bütçe konularında kişiler ne düşünüyor ve nasıl çaresiz kalabiliyorlar ?  Özellikle kozmopolit şehirlerin yoğunluğu hepimizce biliniyor.  Ve mesafelerin uzaklığı sebebi ile trafikten kaybedeceğiniz zaman gitgide kişiyi zorlayabiliyor. Onlarca lira ödediğiniz programa zaman sıkıntısı  sebebi  ile gidemediğinizde vicdan azabı da yanında geliyor.

Bir spor salonunu yoğun yaşam şartlarına uydurmaya çalışan kişiler sonunda malesef pes edebiliyor.  Yeni akıllı telefon uygulamalarınında yardımı ile günde 5 dakika ayırarak yapabileceğiniz egzersizler sizi bir hafta sonra emin olun mutlu edecek sonuçlar sunacaktır.

Hızlı yaşamlarımızda zamanın daha da değerli hale gelmesiyle, bazı kişilerin düzenli egzersizlere uyum sağlaması zorlu bir iştir.  Akıllı telefonlarına indirebileceğiniz fitness uygulamaları günümüz şartlarında sağlığımızı korumak adına kurtarıcı  gibi görülüyor.  

Kısa, sıkı egzersiz sonuçları almak için çok etkili bir yol olduğunu kanıtlıyor, ancak normalde daha uzun bir antremandan daha zorlanmaya hazır olmalısınız. Yani 5 dakikalık programa alıştıktan sonra programınızı ilerde 10 ve 15 dakika uzatmak kolay olacaktır.

“Bireye bağlı olarak son derece kısa antrenmanlarla karşılaşılması, belirlenen zaman periyodunun yoğunluğunu korumakta zor olabilir. Bu nedenle, vücudunuzun egzersizlerinize nasıl tepki verdiğini ve hangi eğitim bölgesini ölçtüğünüzü anlayabileceğiniz için doğru kalp atış hızı izlemenin önemi. ”

Fitness uygulamaları, kullanıcıların mikro egzersizlerini kendi evlerinin rahatlığında kolayca tamamlayabilmeleri için tüm tavsiyeleri ve uzmanlıkları sağlayabilir.

Herhangi bir mikro antrenmandaki amaç, kalori yakmayı en üst düzeye çıkarmaktır, bu yüzden geniş kas gruplarını / büyük hareketleri sınırlı iyileşme ile çok yüksek bir yoğunlukta kullanmaktır.

Fayda, aynı zamanda, daha fazla kalori yakmak için antrenman yaptığınız zaman, metabolizmanızın yüksek kalmasını sağlayacaktır.

Evde deneyebileceğiniz beş dakikalık, kolay bir mikro egzersiz

30 saniye boyunca her 30 saniyede bir hareket yaparak, sadece beş dakikaya denk geliyor.

1. Noktada yürürken
• Ayakta durun ve sadece sürekli olarak yürüyün.

2. Squats
• Ayaklarınızı omuz genişliğinden ayrı tutun ve egzersiz boyunca göğsünüzü şişirin, sonra dizlerinizi bükün ve poponuzu geriye doğru itin.

• Dizlerinize dizlerinizi dik tutarak, dizlerinize 90 dereceye kadar inin. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dönmek için topuklarınızı itin.

3. Ters Lunges
• Bunun için başlangıç ​​pozisyonu, her elinize bir su şişesi tutarken, ayaklarınız omuz genişliğinde olacak şekilde yerleştirilmiştir.

Hızlı yaşamlarımızda zamanla daha da değerli hale geldikçe, düzenli egzersizler yapmak zorlu bir iştir.

• Tek bacağınızla geriye doğru uzun bir adım atın ve dizinizi yere indirin.

• Sonra, aynı ayağı itin ve aynı bacağını başlangıç ​​konumuna getirin. Bacaklarınızı değiştirirken tekrarlayın.

4. Dizler üzerinde
• Dirseklerinizi eğerek zemine başlayın, bunların omuzlarınızın altında kalmasını sağlayın.

• Ellerinizi yere yatırın, sonra göbek deliğini omurgasına doğru çekin. Ayak parmaklarına yukarı çık, dizlerini yere bırak ve başından kalçalarına doğru düzgün bir çizgi tut.

• Bu konumu on saniye boyunca tutun, sonra dinlenin ve ardından tekrarlayın.
Evde bunu deneyin: Evde kısa egzersiz patlamaları yaparak spor salonunda bir antrenman yaptığınız gibi aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git