Menapoz sırasında şişmanlık Nasıl Önlenir? .

Konu, hormon tedavisi görenler ve görmeyenler başlığı altında irdelenecektir:
1) Hormon tedavisi görülmüyorsa
Bu, kritik bir durumdur. Çünkü deneklerin yüzde 44’ünde 4-7 kg arası kilo alımı görülüyor.Önceden ince hatta zayıf olanlar için kilo alımı riski hiç yoktur. Kötü beslenme alışkanlıklarına rağmen pankreas­ları duyarlılık göstermiş ve o zamana kadar hiç fazla kilo almamışlarsa, bu organlar östrojen yoksunluğundan dolayı aniden hiperensülin yapmaya başlamaz.
Böyleleri durumdan yüzde yüz emin olmak istiyorlarsa menapoza girer girmez I. AŞAMA’yı atlayıp, direkt olarak II. AŞAMA’yı uygulamaya başlayabilirler. Fazla kiloları olanlar için ise, bu kilo fazlalığının miktarı arttıkça sorun­da daha güç hale gelecektir.
En iyi çözüm, tabi ki henüz menapoza girmeden kilo sorununu kesinlikle bir çözüme ulaştırmaktır. Çünkü menapoz kilo alma eğilimini yükseltici bir faktördür.
Menapoz sırasında halihazırda zaten şişman olan kadın­lar daha da şişmanlama riskini taşırlar.50 Yaş ve üstü kadınlarda I. Aşamayı uyguladıktan sonra kaybedilen kilo YAŞ
24’ten 39’a 30 ve üstü 4 AY SONUNDA
KAYBEDİLEN KİLO
-9.2 kg
– 15,1 kg KAYBEDİLEN KİLONUN YÜZDESİ
– % 12.4
– % 16.8
Herhalukârda, Yöntemin I. AŞAMASI’nın ilkelerini har­fiyen uygulayanlar iyi sonuçlara ulaşmışlardır. Zaten bu, fazla kilo almayı önlemenin de en iyi yoludur. Ancak, za­yıflamaya direnç gösteren diğer faktörleri diğer bölümler­de ele alacağız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git