DOMUZ PİRZOLASI

Gerekli malzeme: 4 kişi için 1 kilo domuz pirzolası, biberiye otu isimli ba­harat, 2 diş sarmısak, bir çay bardağı, et suyu, bir çorba kaşığı domates sal­çası, 30 gram rafine yağ, tuz, kara­biber.
Çukur bir tencerenin içine kıyılmış sarmısak, biberiye yapraklarını rafi­ne yağı ve domuz pirzolalarını koyun. Orta ateşte beş dakika süre ile pirzo­laları hafifçe kızartın.
Bu arada bir çay fincanı kaynar su içinde domates salçasını eritin. Pirzo­lalar beş dakika kızartıldıktan sonra et suyu, az tuz ve karabiber ile birlik­te hepsini tencereye ekleyin. Tencere­nin kapağını kapatın. Orta ateşte bir saat kadar pişirin. Arada sırada ten­cerenin kapağını açarak yemeği hafif­çe karıştırın. Bir saat sonra tencereyi-ateşten çekin, pirzolaları tek tek çıka­rarak servis tabağının içine yerleştiriri. Tencerede oluşan sosu, içine tülbent yerleştirilmiş bir süzgeçten geçirerek yağın fazlasını çıkarın. Sonra tadınc bakın, tuzu biberi az ise ekleyin ve ser­vis tabağında bulunan pirzolaların üzerine dökün.

PAYLAŞ
DOMUZ PİRZOLASI Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. AHMET dedi ki:

  DOMUZ ETİNDE TRİŞİN DENİLEN HASTALIK YAPICI BİR MADDE VARDIR
  MÜSLÜMANLARA HARAM, DIR VE GÜNAHA GİRMİŞ OLURSUNUZ BU TARİFİ BURAYA YAZAN ŞAHIS YAZIYI SİLERSE BÜYÜK BİR GÜNAHTAN KURTULMUŞ OLUR.KESİNLİKLE YENMEMELİDİR BUNU BİLMEYEN GENÇ KARDEŞLERİMİZİ BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN YAZDIM .

 2. doğukan atok dedi ki:

  geçen akşam arkadaşlarımı yemeğe çagırıp bu tarifi uygulayarak pişirdiğim domuz pirzolalarını ikram ettim ve hepsi bayıldı. Ne kadar müslümanım diye geçinen arkadaşım var ise bir tabak daha istedi.

 3. özlem dedi ki:

  haram haram!!

 4. mert dedi ki:

  YAptım çok güzel oldu. Teşekkür ederim.

 5. manyak BEREN dedi ki:

  MANYAKMISIN BE KIZIM NEYMIS EFENDIM DOMUZ PIRZOLASI.

  SEN BU TARIFI O OZENDIGIN MENSUBU OLDUGUN BATI SITELERINDE VER BELKI DAHA IYI TEPKILER ALIRSIN ZIRA MUSLUMAN MAHALLESINDE SALYANGOZ GITMIYOR…

 6. s.nur dedi ki:

  vala cok gzl oluyo önerririm

Sayfa başına git