Erken Uyarı! Diyabet Belirtileri Kendinizin Doktoru Olun Erken Önlem Hayat Kurtarır

Diyabet, modern çağın hakim sağlık konularından biridir ve yalnızca Amerika’daki 29.1 milyondan fazla insanı etkilemektedir. Bununla birlikte, bu yüksek rakamın en büyük nedeni, insanların hepsini bildiklerini düşünseler dahi bu hastalığın iyi eğitimli olmamasıdır.

Yani diyabetin kan şekerini etkilediği bilinmekte ve diyet düzenlemesinde önemli bir rol oynayabilmektedir. Uyarı işaretleri söz konusu olduğunda, çoğu insan aşırı susuzluk, bulanık görme ve yaralanmaları iyileştirilememesi ile kendini gösterir. Ancak, bu sadece hepsinin küçük bir parçası!

Bu hastalığa ilişkin diğer uyarı işaretleri vardır; bu da artmış şeker hastalığı riski altındaysanız, zamanında harekete geçirmek için onu bilmeniz gerekir. Bu durumda, durumunuzu kontrol altında tutmak, hastalığı kontrol altına almak ve daha fazla komplikasyonu önlemek için yaşam biçiminizi değiştirmeniz ve yeni yaşam tarzı alışkanlıkları düzenlemelisiniz.

Bunlar, bilmeniz gereken diyabet uyarı işaretleridir:

Bulanık görme

Okumak için gözlüklerinizi çıkarmanız durumunda, kan şekeri düzeyleri yükselebilir ve reçeteniz daha da güçlenmektedir.

Yani diyabet genellikle görüşünü zayıflatıyor olsa da, gözlerdeki sıvı seviyesindeki bir değişime bağlı olarak, aslında iyileştirebileceği durumlar da vardır. Bu nedenle, vizyonda bir değişiklik fark ettiğinizde doktorunuza danışmalısınız.

İşitme kaybı

Bu hastalıktan işitmeniz de etkilenebilir. National Institute of Health tarafından yapılan bir araştırma, şeker seviyesinin yükselmesi ve işitme kaybının % 30 oranında artması ile ortaya çıkan diyabet öncesi aşamada işitme kaybının yaşanabileceğini buldu.

Araştırmacılar, diyabetin kulaktaki sinirleri ve kan damarlarına zarar verdiğini ve bu nedenle işitme kaybına neden olduğunu söyledi. Bu nedenle, bu değişiklikleri fark ederseniz, kan şekeri düzeylerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Sürekli kaşınma

Diyabet kan dolaşımını etkiler ve bu nedenle kaşıntılı, kuru ciltlere neden olur. Bu nedenle, sorunu nemlendirici kremlerle çözemezseniz, kan şekeri düzeylerini kontrol etmelisiniz.

Kötü cilt kalitesi

Yaşlanma cildin kalitesini de etkiler ve bu nedenle karga ayakları ve kırışıklıklar gibi sorunlara neden olur. Bununla birlikte, diyabet cildi de etkiler ve ciltteki koyu lekelere, özellikle de eklemlerde, dirseklerde ve boynun arkasına neden olur.

Bu değişiklikler Acanthosis nigricans olarak bilinen bir durumun bir sonucudur. Yüksek kan şekeri cilt hücrelerinin ve melaninin büyümesine neden olur. Bununla birlikte, deneyimli bir dermatolog tarafından reçete edilen etkili merhemlerin kilo kaybı ve topikal kullanımı bu sorunları hafifletmenize yardımcı olabilir.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git