Genç Kalmanın Sırrını Biliyor Musunuz? 7 Besinde Gizli İşte O Besinler

Genç kalmanın sırrı yediklerimizde. Evet hanımlar beyler yanlış duymadınız sadece doğru sebze ve meyveleri tüketerek bulunduğunuz yaşa inat çok daha genç görünebilirsiniz. İnsan oğlu her daim genç ve dinç kalmayı arzular. Bu durumu hiç inkar etmeyelim şimdi kendimizi kandırmış oluruz. Ama ne yazık ki ömrümüzden geçip giden seneler bizi yaşlandırmaya başlar. Yaşlanmamak için onlarca kremler, ilaçlar kullanırız ama bunun öncesinde sofralarımızda yer vereceğimiz besinlerle de genç kalacağınızı biliyor muydunuz?

Şimdi gelin bizi genç tutacak besinleri sizlere sıralayalım;

1.Zeytinyağ

Eskiye nazaran artık günümüzde zeytinyağının sağlık açısından diğer yağlara oranla çok daha faydalı olduğu biliniyor. Özellikle kalp sağlığını koruyucu etkiye sahip olan zeytinyağ içerisinde fazla miktarda anti-aging içerdiği için cildinizi de yaşlanmaya karşı diri tutuyor. Yalnız şunu belirtmek de fayda olduğunu düşünüyorum bir tatlı kaşığı zeytinyağ elli kalori içeriyor bu nedenle dikkatli tüketmek gerekiyor.

2.Domates

Prostat ve cilt kanseri olmak üzere pek çok kanser hastalığına yakalanma açısından bizi koruyan domates aynı zamanda içinde bulunan kolojen yapı sayesinde cildimizin yaşlanmasını da önlüyor.

3.Balık

İçinde bulunan omega-3 yağ asitleri sayesinde bizleri olası iltihabi hastalıklara karşı bir zırh gibi koruyan balık aynı zamanda psikolojik anlamda da kendimizi daha mutlu hissetmemizi sağlıyor. Balık genç kalmamız  için sık sık tüketmemiz gereken faydalı bir besindir.

4.Brassica Sebzeleri

Karnabahar, brokoli, brüksel lahanası, mor lahana, lahana gibi sebzelere verilen genel isimdir brassica. Bu sebzeleri tüketmemiz bizi pek çok kanser hastalığına karşı koruduğu gibi vücudumuzu daha sağlıklı ve genç tutar. Yalnız bu sebzelerin faydasından yararlanmak için haşlamak yerine buharda pişirmek gerekir.

5.Kırmızı Meyveler

Ahududu, yaban mersini, böğürtlen gibi küçük kırmızı meyveler bol miktarda antioksidan içerdikleri için cildimizi yaşlanmaya karşı önler.

6.Turuncu Sebzeler

Havuç ve bal kabağı gibi sebzelerde tam bir antioksidan kaynağı. Göz, deri, kalp ve demir sağlığını korumakta güçlü gıdalar olan turuncu sebzeler gençlik iksiri olarak biliniyor.

7.Zerdeçal

Son yıllarda ülkemizde de tüketilme alışkanlığı kazandırılan zerdeçalın özellikle alzheimer hastalığına karşı güçlü bir koruyucu olduğu belirtiliyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git