Akupunktur Nedir

AKUPUNKTUR NEDİR

Akupunktur 3000 yıldır uygulanan başlangıcı Çin’e dayanan, zamanla tüm dünyaya yayılan yan etkisi olmayan bir tür tedavi yöntemidir. Akupunktur, kulak akupunkturu ve vücut akupunkturu olmak üzere ikiye ayrılır. Vücutta 361 adet genel nokta ve 48 adet ekstra nokta mevcuttur. Kulakta ise 150 adet nokta bulunur. Bu noktalardan lazer. iğne veya manyetik dalga ile giriş yapılarak uyarı verilir ve bu uyarılar hem o bölgeye hemde bazı merkezlere ulaşarak oradaki salgı bezlerini aktif hale getirip bir takım salgıların ortaya çıkmasını bu salgılarında hızla ilerleyerek o arızalı bölgeye ulaşıp kişiyi rahatsız eden sorunu tedavi etmesini sağlar.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ UYGULANAN HASTALIKLAR

– Sigara bırakmak isteyen kişilere
– Obezite sorunu yaşayan, zayıflamak isteyen kişilere
– Migren ve çeşitli baş ağrısı çeken kişilere
– Bel fıtığı ve çeşitli bel ağrısı çeken kişilere
– Depresyon geçiren kişilere
– Sinüzit hastalığı yaşayan kişilere
– Sürekli ve şiddetli kulak çınlamasından şikayetçi olan kişilere
– Yüz felci geçirmiş kişilere
– Omuz ve sırt ağrısı yaşayanlara
– Romatizma ağrıları çeken kişilere
– Alerjik hastalara
– İdrar yollarında taş olan hastalara

AKUPUNKTUR TEDAVİSİNDEN ÖNCE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Herhangi bir hastalığınız için akupunktur tedavisi göremeye karar verdiyseniz, tedaviye giderken yorgun olmamaya,dinlenmiş uykunuzu almış bir şekilde gitmeye özen gösterin.Tedavinizin yapıldığı akupunktur merkezlerinde sadece size özel akupunktur iğneleri kullanılmasına yani tek kullanımlık olmasına dikkat edin.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ İLE ZAYIFLAMAK

Akupunktur ile zayıflama tedavisinde hastaya kulak akupunkturu uygulanır. İlk hafta 2 kez akupunktur kulak seansına gelir. Sonraki 7 hafta boyunca, haftada 1 kez kulak akupunkturuna gelerek toplamda 8 haftada yani 2 ayda hiç bir yan etki görmeden 8 kilodan az olmamak kaydıyla 10 kiloya kadar zayıflar. Kişi bu 8 hafta sonunda istediği ideal kilosuna ulaşmış ise 3 veya 6 ay süre ile ayda 1 kez kulak akupunkturu tedavisi alarak mevcut kilosunu korur ve tekrar kilo alma riskini ortadan kaldırmış olur.

Akupunktur ile zayıflamaya karar verilmişse yaşayacağınız aşamalar şunlardır:
Akupunktur iştah merkezinizi yöneterek açlık isteğinizi bastırır.
Mide asit salgınızı azaltan akupunktur sayesinde mide ekşimesi ve mide yanması sorunu yaşamazsınız.

İştahınızın azalmasıyla yaşamak riskiniz olan halsizlik sorununu ortadan kaldırır tam aksine akupunktur size enerji verir. Kişinin kendisini mutlu ve huzurlu hissetmesini sağlayan serotonin ve endorfin isimli salgıların daha hızlı salgılanmasını böyleliklide kişinin kendini mutlu hissetmesini sağlar. Akupunktur metabolizmayı hızlandırıcı, düzenleyici etkisiyle kişinin kilo vermesini sağlar.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ İLE SİGARAYI BIRAKMAK

Akupunktur tedavisi ile sigarayı bırakmak isteyen kişilere günde 20 dakika süren ve 3 gün ara verilmeden devam eden toplamda 3 günde 1 saatlik bir tedavi süreci kişinin sigarayı bırakmasında %90 oranında başarı sağlar. Yıllardır tiryakisi olduğunuz sigarayı 3 günde üstelik de toplamda 1 saat vakit ayırarak bırakma fikri kişiye her ne kadar cazip gelse de burada en önemli nokta bu 3 gün içinde akupunktur tedavisi sizi sigaradan uzak tutmasına rağmen iradenize yenik düşerek 1 tane bile sigara içmemeye özen göstermeniz, sizi 3 gün sonra sigaradan tamamen kurtulma başarısına götürecektir. Çünkü kişiyi sigarayı bıraktığı andan itibaren ilk 3 günü atlatmak da çok zorluk çekmektedir beyin bu üç içinde serotonin ve endorfin adı verilen kişiye huzur ve mutluluk veren maddeleri salgılayamadığı için kişi sigara bırakma denemesinde tek başına başarılı olamayabilir.İşte bu 3 günlük sürede akupunktur tedavisi alan kişi akupunkturun desteği ile ilk 3 günü rahat atlatılarak sigarayı %90 ihtimalle tamamen bırakır.

AKUPUNKTUR İLE BEL FITIĞI TEDAVİSİ

Akupunktur bel fıtığı ağrısını ödemi çözerek, adaleleri gevşeterek tedavi etmeye başlar. Akupunktur iğneleri vücuttaki endorfini harekete geçirerek ağrıların yok olmasını sağlar. Kulaktan yapılan akupunktur ile Gaba sağlanarak yani kaslar gevşetilerek bel fıtığı etrafındaki kas spazmları yok edilerek ağrılar tedavi edilir. Yine kulaktan uygulanan akupunktur sayesinde böbrek üstü bezleri uyarılır ve beden doğal kortizonunu salgılamaya başlar. Salgılanan kortizon bel fıtığı etrafındaki ödemi dağıtarak bölgeyi rahatlatır ve böylece damarlara ve sinirlere yapılan baskının ortadan kalkmasıyla bel fıtığı ağrısı yok olur.

Akupunktur ile bel fıtığı tedavisinde haftada 3 seans görülür ve her seans ortalama 20 ila 40 dakika arası sürer. Ortalama haftada 3 seans görerek 6 yada 7 haftada kişi akupunktur tedavisi ile bel fıtığı hastalığından hiç bir yan etki yaşamadan, ağızdan alınan hiç bir ilaç kullanmadan kurtulmuş olur.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git