Göz Çevresi Kırışıklıklarından Bu Basit Yöntemle Kurtulun! Sonsuza Kadar

Merhaba şimdiye kadar çok yazıp çizdik cilt bakımı, siyah nokta, akne derken bugün sizlere daha zorlu bir bölge hakkında yardımcı olacak tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Göz çevresi ayrı bakım onarım isteyen hassas bir bölgedir,  dolayısı ile hiçbir yüz kremini ve maskesini göz çevrenize süremezsiniz. Peki bunun bir yolu yok mu? Elbette var bugün göz çevresi kırışıklıkları için çok basit birkaç farklı yöntem anlatmak istiyorum.

Hindistan cevizi ile başlayalım, anne sütüne en yakın olmakla birlikte, doğada bulunan ürün hindistan cevizi yağıdır. Dolayısı ile hangi bölgeye sürerseniz sürün her koşulda faydasını göreceksiniz. (Sahte olmamasına dikkat edin)

 

Hindistan cevizi yağı ile E vitamini kapsülünü karıştırıp gözlerinize bastırmadan halkalar çizer gibi masaj yapın birkaç dakika boyunca.

Oran ise 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağına 1 kapsül vitamin E, kalan karışımı yüzünüze ve ellerinize uygulayabilirsiniz.

Bir başka öneri ise, tencerede su ısıtın (dayanabileceğiniz ısı olması çok önemli) temiz bir bezi içine sokup sıkın ve yüzünüze kapatın. Bez soğudukça bu işlemi tekrarlayın, yaklaşık 15 dakika kadar zaman harcamanız yeterli olacaktır.

Eğer göz çevrenizde fazla kırışıklık varsa bu uygulamaları her gün tekrar edebilirsiniz. Onun dışında haftada 2-3 kez yapmak yeterli olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git