Göz Kalemlerindeki Görünmeyen Tehlike!

Göz Kalemlerindeki Görünmeyen Tehlike: Mevsim ne olursa olsun, hava nasıl olursa olsun, ne giyersek giyelim hiç fark etmez bir kadının makyaj yapmasına engel hiç bir şey yoktur! Aslında makyaj yapılmalıda, makyaj bir kadının kendini iyi hissetmesine, morali bozuk ise moralini düzeltmeye, kendine olan öz güvenini tekrar kazanmasına ve en önemlisi aynaya baktığında karşıda ki güzelliği gördüğünde Gülmesine, Mutlu olmasına yol açan nedenlerden birisidir makyaj… Özellikle çalışan kadınlar için makyaj bir hayat biçimi olmuştur, kimileri diyebilir belki de bir zorunluluk….. Ama bir kadının gülmesine, kendine olan öz güveninin kat kat artmasına neden olan şeyler arasında makyaj da şüphesiz yer alıyor. Ve burada ki püf nokta bu gülümsemeyi, öz güveni yakalamak için kadının kimseye ihtiyacı yoktur, kimseden bir beklentisi yoktur; makyaj çantası yeter ona 😉

Göz Kalemlerindeki Kimyasallar Gözünüzün İçinde!

göz kalemi makyajıMakyajın gerekliliği, makyaj yapıldığında bir kadın da yarattığı ve ya katladığı duyguları paylaştık sizinle, peki bu yazının asıl amacı nedir? Göz makyajının ve göz kalemlerinin gözünüz üzerinde ki yeri ve sonuçları üzerinde durmak ve bu konu hakkında dikkatinizi çekmek istiyorum, şu nedenle ki son yıllar da göz makyajı yüzümüze yaptığımız makyajlardan daha ağır olmaya başladı, makyaj aracılığı ile dikkatleri gözlere çekmek isteyen bayanlar, göze uygulanan yoğun boya ve göz kalemleri; gözler de körlüğe kadar yol açabiliyor.

Göze Uygulanan Yoğun Boya ve Göz Kalemleri Körlüğe Yol Açabiliyor!

Peki bu nasıl oluyor? Unutmamanız gereken tek şey; bitkisel makyaj ürünü diye bir şey yoktur. Daha da genişletirsek BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNÜ YOKTUR! Birden fazla kimyasal ürün ile işlemlerden geçirilen, işlenen maddeler ile oluşturulan göz kalemleri ve farlar göz altından ve göz üstünden gözlerimize sızmakta ve gözümüzü bozmakta ki bu sonuç körlüğe göre bir nebze daha iyi gibi geliyor kulağa! Bu makyaj ürünleri arasında tehlikeli olan ürünler arasında göz kalemleri, farlar ve eye linerlar gelmektedir ki çünkü bunlar göz altı, göz üstü hatta göz içine kadar sürülüyor artık buğulu, gölgeli, daha gösterişli gözler yaratabilmek adı altında. Ancak sürülen bu ürünleri gözlerinize zararı oldukça fazla ve unutmayın ki bu ürünler sayesinde o güzel gözlerinizi bir daha görmeniz mümkün olmayabilir.

Peki Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılmalı veya Bu Ürünler Nasıl Kullanılmalı?

– Mümkün olduğunca kalitesine güvendiğiniz ürünler kullanmalısınız.

– Özellikle göz altına gölgelendirme amaçlı far, kalem gibi ürünler kullanmayın,

– Asla göz içinize aya liner veya kalem çekmeyin!

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git