Kusursuz Ruj Sürme Teknikleri

Ruj, makyajımızı tamamlayan en önemli parçasıdır. Kullanacağımız rujun rengi ve sürme şeklimiz de çok önemlidir. Ten rengimize ve günün belli saatlerine göre makyajı tamamlamak ve aynı zamanda da yaşımıza uygun renkler kullanmak bizi olduğumuzdan çok daha alımlı yapabilecekken, yanlış seçim veya yanlış ruj uyglulamak da bir o kadar kötü sonuçlara yol açacaktır. İşte şimdi bu oldukça önemli ayrıntıyı ele alıyoruz ve her zamankinden çok daha güzel makyaj yapmanın sırlarını bir bir öğreniyoruz. 

Seçim yaparken en önemli kriter sizin kendinize karşı dürüst davranmanız olacak. Bu da aynen şöyle oluyor ki; aynanın karşısında kendinize yakıştırdığınız renk sizin renginizdir. Önemli olan dürüst olmanız…

Kusursuz Ruj Sürme Teknikleri 4

Peki ruj nasıl sürülür?

Kusursuz Ruj Sürme Teknikleri

– Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten uygulamanız, rujun daha uzun süre kalıcı olmasını ve kolay kolay bozulmamasını sağlayacaktır.

– Rujunuzun rengine uygun bir dudak kalemi ile, dikkatlice dudak hattınızı belirleyecek şekilde bir çizgi çizmelisiniz. Ancak dudak kaleminizin ucu körleşmiş ya da bozulmuş olmamalı, çünkü o zaman uygulamanızda çirkin bir görüntü çıkabilir.

– Dudak çizgisi için üst dudağınızın V kısmından başlayıp, köşe kısımlara doğru kalemle hafif ve kısa dokunuşlar yapın. Elinizi, çenenize dayayarak destek alabilir böylece elinizin titremesini de önlemiş olursunuz.

– Üst dudağınızın hatlarını kaleminizle belirledikten sonra, alt dudağınıza geçebilirsiniz. Yine dudağınızın orta kısmından başlayıp, dışa doğru net bir çizgi çizmelisiniz.

– Burada küçük hileler de yapmamız mümkün. Mesela dudaklarımızın daha dolgun görünmesini istiyorsak kalemi dudak çizgisinin hemen dışından geçirerek çizebiliriz.

-Doğal görünüm için ise mutlaka normal dudak çizgisinin tam üstünden geçerek çizmelisiniz.

– Eğer dudaklarınızın daha ince görünmesini istiyorsanız, doğal dudak çizginizin hemen iç tarafından çizgiyi geçirmelisiniz. Bu işlem ile dudaklarınız olduğundan daha ince görünecektir.

– Rujunuzun daha uzun süre dudaklarınızda kalması için dudak kaleminiz ile dudaklarınızı hafifçe boyayın. Yalnız kalemin rengi ile rujun renginin uyumlu olmasına mutlaka özen gösterin.

– Dudak kalemi ile işimiz bitince, sıra  rujumuzu sürmeye geldi. Ruju ruj fırçasıyla uygulamak daha düzgün bir sonuç almamızı sağlar. Ruj fırçası kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. İnanın farkı görünce zaten vazgeçemeyeceksiniz.

– Ruju dudaklarınıza uyguladıktan sonra bir kağıt mendil ile üzerindeki kalıntıları alabilirsiniz.

Ruj sürme tekniklerini bir de videodan izleyiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git