Güzellik Kraliçesinin Acı Hayat Hikayesi

Eski güzellik kraliçesi 15 yıl evsiz yaşadı ve sonunda da hayatını kaybetti. Ailesi cesedi teşhis etmek için hastaneye gitmiyor.

Venezuela’nın eski güzellik kraliçesi Damarys Ruiz, yaşamının son 15 yılını evinden ayrı, sokaklarda geçirdikten sonra, Caracas’ta bir parkta ölü olarak bulundu.

Damarys Ruiz’in cesedi hastaneye kaldırıldı ve yetkililer cesedi teşhis etmeleri için ailesini hastaneye davet etti. Aile yetkililerin bu davetine olumsuz yanıt verdi.

68 yaşında hayata veda eden Ruiz, 26 yaşında katıldığı Miss Venezuela’da birinci oldu. Hukuk eğitimi almış olan Ruiz, mesleğini yapmamaya karar verdi. Yarışma sonucu ile birden ülkesindeki popülaritesi artan Ruiz, uluslararası bir üne kavuşamadı.

Venezuela eski güzellik kraliçesi

Hukuk alanında çalışmamaya da karar vermesi üzerine, Caracas’ta ev yapımı takılar satmaya başladı.

Düzenli bir ilişkisi olmayan Ruiz, bir dönem erkek arkadaşıyla yaşadı. Kraliçenin arkadaşları Ruiz’in erkek kardeşinin O’na hiçbir zaman özgür bir alan bırakmadığını söylediler.

2005 yılında yapılan bir röportajda Ruiz, arkadaşlarını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Erkek kardeşi tarafından şiddet gördüğünü, aç bırakıldığını tehdit edildiğini söyleyen Ruiz, bu durumdan kurtulmak için defalarca polise baş vurduğunu ancak polisin, hiçbir şey yapmadığını da sözlerine eklemişti.

Ailesi cesedi teşhis etmeye gitmiyor

Kardeşinden gördüğü şiddetten kurtulmak için 2000 yılında evinden ayrılmaya karar veren Ruiz, bundan sonra sokaklarda yaşamaya başladı.

Ruiz’i son iki yıldır tanıdığını belirten Rosalba Gomes, kraliçenin hem içinde hem de dışında çok güzel bir kadın olduğunu söyledi. Onun yıllarca hukuk eğitimi almış bir avukat olarak her konuda bir fikrinin olduğunu belirten Gomes, kendisiyle her konuda sohbet edebildiklerini anlattı. Bu mükemmel, küçük, yaşlı kadını çok sevdiğini ve onun hikayelerini ve anekdotlarını keyifle dinlediğini de sözlerine ekledi.

Pic shows: Former Venezuelan beauty queen Damarys Ruiz spent the last 15 years of her life homeless. A former Venezuelan beauty queen died on the streets after spending the last 15 years of her life homeless. Damarys Ruiz, 42, shot to stardom in 1973 at the age of 26 after entering the Miss Venezuela contest where she represented her home state of Sucre in the north of the country. Despite being quite short, the 5.2ft brunette who had a law degree impressed the judges with her intelligence, looks and hourglass figure. But despite her fame and popularity the model never made it to the big time and deciding not to pursue a career in law she turned to selling homemade craftwork and junk jewellery in the central and Beauty Arts park in the capital Caracas. Having never really had a proper boyfriend she lived with her brother who reportedly beat and tortured her. In a rare interview in 2005, Ruiz told local media: "He used to starve me. "He often threatened me and often hit me. "I repeatedly called the police but they never did anything." Unable to stand the abuse, Ruiz fled in 2000 and started living on the streets. Her body was found in the city's main park. Rosalba Gomes who knew her for the last two years of her life said: "I saw her two or three times in the week and I talked to her for long hours. "Her life ended up with great depression, without receiving support from her family or friends. "She couldn’t see any way to escape the trap she was in. "She was a beautiful woman. "My cute little old lady. I am going to miss you when I go to central park and I cannot see you anymore, this lady was wonderful, educated and a great conversationalist. She was a lawyer and studied several years in the university. I loved to listen to her and her stories, anecdotes, we talked about everything. "She was my park friend." A hospital spokesman said her body was still waiting to be formally identified by a member of her family but that no one had turned up despite the publicity. (ends)

Cesedin kaldırıldığı hastanenin sözcüsü ise, cesedin henüz resmen teşhis edilmediğini, bunun için aileye davet gönderdiklerini ancak davetlerine olumsuz yanıt aldıklarını bildirdi.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git