Orhan Şimşek Dört Kez İntihara Teşebbüs Etti

Orhan Şimşek Dört Kez İntihara Teşebbüs Etti
Adıyaman’ ın Kahta ilçesinde yaşayan babasını öldürdü ve tutuklandı Orhan Şimşek fakat bipolar bozukluğu olduğu tespit edilince hastaneye yatırıldı.. Hastanede 4 kez intihar etmeye yeltendi..
03.04.2015 tarihinde babasını bıçaklayarak öldürmüştü. Olaydan sonra tutuklandı, 3 gün sonra yapılan sağlık kontrolünde “bipolar bozukluk” teşhisi ile cezaevinden tedavi edilmek üzere çıkarıldı.. 6 nisan gününde Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ ne yatırıldı ve tek kişilik bir odada tedavi edilmeye başlandı.. Aradan geçen bu 2 ay içinde ünlü sanatçının dört kez intihar girişimde bulunduğu öğrenildi.. Odada bulduğu ip ve çarşaflarla kendini asmak isteyen görevlilerin son anda fark edip önlendiği ortaya çıktı.. Hastane yönetimi bu yüzden ve Jandarma Orhan Şimşek’ in hayatına son vermemesi için tedbirleri en üst seviyeye çıkardı..

Orhan Şimşek Dört Kez İntihara Teşebbüs Etti
Bipolar bozukluk nedir..
Duygu durum bozukluğu anlamına gelen hastalık, sebebi ise kesin olarak bilinmeyen bu hastalık ergenlik ya da erişkinlik dönemlerinin başında başlar..Depresif eğilimleri yoğun yaşadığı dönemlerde kişiler taşkınlık, coşkunluk gibi duygu durum bozukluğu yaşayabilirler..

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git