Havalı Göz Kamaştıran Saçlar

Biz kadınlar görünümümüze çok önem veriyoruz. Giyim tarzımız, makyajımız bizim iç dünyamızı yansıtır. Özellikle saçlarımızda, modeli, rengi hatta parlak ve canlı görünümüne çok önem veririz. Bir sorun olduğunda ilk işimiz saçlarımızda yapabileceğimiz değişikliktir. Yalnız değişikliği düşünmeden önce saçlarımızın daha havalı görünmesi için yapılması gerekenlerden bahsetmek istiyoruz. kadinlarsitesi.com olarak sunduğumuz öneriler sayesinde bakımlı ve havalı saçlarınız ile göz kamaştırıcı olabilirsiniz.

havalisaclar– Cansız saçlara sahipseniz ve gür bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız saç modelinizi kuaförünüzle görüş birliğiyle belirlemelisiniz. Jöleyi saç uçlarına sürerseniz daha gür göründüğünü fark edebilirsiniz.

Saç spreyi kullanıyorsanız üst kısımlarına sıkmamalısınız.

– Kurutmada başınızı öne eğerek kurutmayı deneyin,üst kısımlar en son kurutulması gerektiğinden bu sayede saçlarınız kabarık görünür.

– Eğer yüzünüzde belirginleşen kırışıklık varsa saçlarınızı açık renge boyamalısınız, koyu renkler yüzünüzü ön plana çıkaracağından kırışıklıklar daha fazla göze çarpar. Saçlarınıza dalgalı modelleri uygulayabilirsiniz, daha canlı görünüm verir.

– Saçlarınızın dalgasının uzun süreli kalıcı olmasını sağlamak için hint yağı sürüp masaj yapın ve bir gece bekletin.

– Eğer saçlarınızı uzatmak istiyorsanız daha sağlıklı uzaması için 10 ya da 12 haftada bir uçlarından kestirin.

– Kırıkları önlemek için jojoba yağı ile dört damla kekik esansı karışımını yıkamadan önce saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika bekletip yıkayın.

– Kepek oluşumları için üçyüz gram ısırgan otunu kökleriyle birlikte 3 lt. suda onbeş dakika süreyle kaynatın ve ılıyınca saçlarınızı bu suyla yıkayın.

– Saçlarınızın hızlı uzaması için taze zencefilden bir dilimi blender’dan geçirip kaynatın ve soğuyunca saçlarınıza masaj yapın. Onbeş dakika sonra şampuanla yıkayın.

– Parlak saçlar için durulama suyuna bir kaşık limon suyu ve sirke eklerseniz hem sağlıklı hem de parlak saçlara sahip olursunuz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git