Her Gece Aynı Saatte mi Uyanıyorsunuz? Sebebini Öğrenince Çok Şaşıracaksınız

İnsan vücudu, vücuttaki organların işini ve işleyişini kontrol eden kendi iç mekanizmalarına ve saatlerine sahiptir. Çin tıbbı insan vücudunun 24 saatlik döngüde farklı organlara farklı enerjiler ayırdığına inanmaktadır.

Bu nedenle, her gece aynı saatte uyandığınızda vücudun enerjisinin fiziksel, ruhsal veya manevi olarak engellendiği ve vücudun doğal dengesinin bozulduğunun bir işaretidir.

Insomnia

Aşağıdaki listede uyanma zamanları ve vücut organlarına olan bağlantılarını ve nedenlerini keşfetmenize yardımcı olacaktır:

21:00 – 23:00 Arası Uyanma

Bu, endokrin (içsalgı) sistemin dengesini geri kazandığı ve enzimlerin yeniden doldurulduğu zamandır.

Endokrin sisteminin işlevi metabolizmayı ve hormonları kontrol etmektir, bu yüzden uyanırsınız veya uykuya dalmak için sorun yaşarsanız, aç yatma yada ağır bir yemek sebeplerden dolayı kaygı olabilir. Gün boyunca yaşanan olaylar veya ertesi gün endişeleri bu saat aralığında uyanmanıza sebep olur.

23:00 – 01:00 Arası Uyanma

Bu zamanda yin enerjisi yang’a dönüşür, bu nedenle 23:00 -01: 00 saatleri arasında düzenli olarak uyanmak, sıkıntınıza ve kızgınlığa bağlı olabilir.

Yang enerjisi çok aktif, bu nedenle sakin, pozitif, sevgi dolu ve bu sorunu çözmek için ertesi gün enerji biriktirmeniz gerekir. Bu saatte uyanma, safra kesesinin tüketilen sağlıksız yağları uygun bir şekilde parçalamamasından kaynaklanabilir.

01:00 – 03:00 Arasında Uyanma

Bu aralık ise detoks yani vücudun yenilenme zamanı, karaciğer toksinleri serbest bırakır ve kan tazelendiği gibi temizlenir. Sabah 01:00 ile 03:00 arasında uyanmak, hayal kırıklığı ve öfke gibi olumsuz duyguların veya karaciğerin işleviyle ilgili bazı sorunların bir sonucu olabilir.

03:00′ da Uyanmak

Akciğerlerin onarıldığı ve oksijenle vücuda sızdığı süreçtir, ancak yattığınız oda vücudun işlevini hızlandıracak kadar sıcak olmalıdır.

Spiritüel (Duygusal ve insanın iç’i ile ilgili) yönüyle, biraz acı ve keder semptomu olabilir, bu nedenle bazı nefes tekniklerinden yararlanabilirsiniz.

05:00 – 07:00 Arasında Uyanma

Bu zamanda kalın bağırsak son derece aktiftir ve toksinleri parçalayıp vücuttan atar. Bu saatte uyanmanın nedenleri zayıf beslenme ya da çok geç yemek yemekten kaynaklanır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git