Hücrelerinizi Yenilemek İçin Kefir İçin!

Hücrelerinizi Yenilemek İçin Kefir İçin! Sütün özel bir teknik ile mayalanması sonucu elde edilir kefir. Kafkasya toprakları ana vatanıdır kefirin. Kefirin hücre yenileyici, bağırsaklarda gıda maddelerinin birikmesini önleyici etkileri vardır. Bağırsak florasını düzenler ve vücut için yararlı bakterilerin çoğalmasını, zararlı mikroorganizmaların ise azalmasını sağlar. Çok iyi bir kalsiyum ve protein kaynağı olduğu için kemikler, saç ve tırnaklar için çok yararlıdır. Japonya da yapılan çok önemli araştırmalar sonucunda kansere karşı koruyucu etkisi bulunmuştur. Vücut direncini arttırır, sinir sistemini kuvvetlendirir. Kefir ayrıca iyi bir B vitamini kaynağıdır.

Dikkatinizi ve İlginizi Çekecek Diğer Şifalı Bitkiler…

Sarımsak !

Parazit düşürücü,mantar öldürücü, tansiyon düşürücü, antiseptik, kolesterol dengelenmesine yardımcı, damar sertliğini yavaşlatır, kanı sulandırır. İçinde A, B, ve C  vitaminleri bulunur. Nezle ve vücut salgılarını azaltır. Dışarıdan deriye sürüldüğünde uçuk ve arpacığı azaltır. Sarımsak aşırı tüketildiğinde mideyi tahriş eder. Bunun yanında düşük tansiyon hastaları ve kan sulandırıcı ilaç kullananlar aşırı sarımsak tüketiminden kaçınmalıdır.

Şalgam Suyu!

kefir içinŞalgam turpgillerdendir; Şalgam suyu mor havuç, şalgam turbu, bulgur, su ve tuz ile yapılır. Bol potasyum içerdiği için yüksek tansiyona karşı koruyucudur. Prostat kanseri için koruyucu özelliği vardır. Şalgam suyunu cam şilede alın. Hazmettirici özelliğinin yanında iştah açar ve kansızlığa karşı iyi bir kaynaktır.

Yulaf Ezmesi!

Ülkemizde bol yetişen bu nedenle de ucuz bir besindir. Tabiri caiz ise bin bir derde devadır. Kolesterolü düşürür, bağırsakları çalıştırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı olur. Günlük 1 kahve fincanı tüketebilirsiniz.

Kırmızı Pancar!

Tam anlamıyla bir sağlık deposudur. Kanser ve ciddi hastalıklara karşı yüksek oranda antioksidan içerir. A, B, ve C vitaminleri yönünden oldukça zengindir. İştah açar ve besleyicidir. İçeriğinde fosfor, demir, bakır, potasyum, boron, çinko ve folat boldur. Özellikle yüksek tansiyona karşı oldukça etkilidir. Pişirip tüketebileceğiniz gibi çiğ olarak da ve aynı zamanda diğer  meyveler gibi suyunu sıkarak da tüketebilirsiniz.

Uzun Beyaz Turp!

Yapılan son araştırmalar sonucunda kansere karşı çok etkili ve koruyucu olduğu saptandı. Vücudu temizleyici etkisi vardır. Özellikle obeziteye karşı kullanılan gıda maddeleri arasındadır. Kabızlığa karşı iyi gelir. Özellikle diş, saç ve tırnak dokularını güçlendirir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git