Karaciğerinizi ve Böbreklerinizi Temizleyin Bu Detoksla 10 Kilo Verin

Kış güzel bir mevsim olsa da, aynı zamanda bağışıklık sistemimiz yılın bu zamanı ister istemez düşüş gösterir. Dinlenememek stres, D vitamininin eksikliği ve soğuk hava gibi pek çok muhtemel nedeni vardır, ancak ne olursa olsun soğuk gribe benzer semptomlar almamıza neden olur.

Söylendiği gibi, hayat ellerinize limon suyu verdiğinde, limonata yaparsınız. Daha spesifik olarak, bu durumda, sağlığınızı geri getirmek için bir detoks limonata yaparsanız ve bağışıklık sisteminizi arttırabilirsiniz.

Detoks limonatanın gücü içeriğindeki malzemelerin doğal ve sağlıklı bileşimi olmasından geliyor. Limonda C vitamininden alınan bağışıklık sisteminin yanı sıra, ayrıca biberde de yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. Bu iki maddenin kombine gücü, sindirime yardımcı olurken iltihaplanmayı azaltmak için de çalışır. Her ikisinde de antioksidanlar ve bir dizi başka yararlar içeren karanfiller ve zencefiller bahsetmiyorum bile.  Ancak daha fazla ayrıntı için tarifi mutlaka denemelisiniz.

Gerekli Malzemeler :

  • Zencefil
  • 1 fincan sıcak su
  • Yarım limon

İlk olarak, limonun yarısını kesip suyunu bir kupa içine sıkın. Sadece bir limona ihtiyacınız olmasına rağmen, siz dilediğiniz kadar limon kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı zencefil tozu ilave edin. Ya da bu tarifi deneyin.

  •  1 limon
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Kayın biberli sarımsağı

Daha sonra bir çay kaşığı bal ekleyin (yine de, tatlı ve ekşi dengeyi sağlamak için biraz daha fazlasını ekleyip eklememek damak tadınıza kalmış). Bundan sonra çimdik çavdar ve karanfil tohumu ekleyin ve karışımı birlikte karıştırın.

Son olarak, bir bardak sıcak su ekleyin ve içeceği bir dilim limon ile süsleyin. Uygun bir sıcaklığa soğumasını bekledikten sonra arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın!

Lütfen bunu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git