Kimler bu uyumlu çiftler ?

Hani etrafta el ele dolaşırken görüğümüz, her konuda birbirlerine gülümseyerek ‘bencede’ diyen, mütemadiyen mutlu görünen… sevimli suratlı insanlar…!
Mutlu çiftler, daha doğrusu uyumlu oldukları için mutlu olan çiftler…!
Sıkıntılı bir ilişki yaşıyorsanız ya da hayatınızda hiç kimse yoksa, uyumlu bir çifti karşınızda görmek bazen sinir bozucu olabiliyor biliyorum. Sizde aynı şeyleri yaşamak istiyorsunuz, içiniz gidiyor belki de.
Gün gelipte karşınıza böyle uyumlu olabileceğiniz birinin çıkacağı umudunu kaybetmediyseniz eğer, ne mutlu size… Çünkü bu gerçektende imkansız değil…!

Kader insanları ağları sayesinde, kaydıra kaydıra, öre öre bir şekilde bir araya getirebiliyor gerçekten.
Hiç ummadığınız bir zamanda, aklınıza bile gelemeyecek bir durumda iken öyle biri çıkıyorki karşınıza… uçaklar kıskanır havalanış hızınızı. Üstelik bazen de, aslında etrafınızda olan birinin sizin için en uygun olan olduğunu fark edersiniz. Burnunun ucunu görememek böyle bir şey olsa gerek…!

Uyumlu bir ilişki yaşamak nasıl bir huzurdur, nasıl bir lükstür bilir misiniz…? Gözlerinin içinde kendini görmek sevdiğinin, dilinden çıkan her sözde adını duymak, gülümsemesi ile beslenmek… ne yaşanılasıdır.
Havadan ‘hop’ diye gelmez elbette huzurlu birliktelik. Emek ister, zaman ister, özen ister…
Birbirine inanmayı ister, berbaber hareketi ister, kollamayı ister bir diğerini…düşünmeyi ister, kendinden bile önce.
Bencilliği kabul etmez. Yeri yoktur yalanın, riyanın.

Yaşanmış her şeyin izini koruduğumuz zaman beslenir birliktelik. Boş vermişliği alışkanlığa dönüştürmeden asla. Es geçmeden, her ayağa kalkıp mutfağa gidişte sarılmayı unutmadan. ‘seni seviyorum’un klişeliğini reddederek, bıkmadan, usanmadan söyleyerek.
Gözlerine….tam gözlerinin içine bakıp uzun uzun, şarkınızı mırıldanarak.
Ertelemeden, üşenmeden, vazgeçmeden sevmek… sarılmak…koklamak besler birlikteliği…
Öyle derin bir yer açarki kalpte kendine, ne acılar..ne kırgınlıklar.. gelirde, daha da bir pekiştirir her şeyi.

Papatya Somer

PAYLAŞ
Kimler bu uyumlu çiftler ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. alican dedi ki:

    Yanlış anlamayın ama soğukluk varsa elbet bir problem vardır ufakta olsa vardır ama yok diyorsanız ilgisiz olmayın eşinize karşı ufacık ilgisizlik bir çok sorunu beraberınde getirir size tavsiyem eşinizle yaşadığınız herhangi bir mutlu anı hatırlayın ufak bir jest yapabılırsınız ve beraberınde eskıye dair en mutlu anınızdan kalan bir parça resım müzik veya bir mekan vs hatırlatın ve güzel sözler söylerek konusmaya baslayın emin olun faydasını göreceksınız…

  2. şimal dedi ki:

    Benım esım bana cok soguk davranıyor napmam lazım ben esımı cok sevıyorum ama o benden uzaklasıyor napmam lazım sız bana akıl verr ısınız rıca edıyorum ben esımden ayrılmak ıstemıyorum ama o benı dıslıyor.

Sayfa başına git