Korunmamamıza Rağmen Çocuğumuz Olmuyor, Neden?

Soru: 33 yaşında, evli ve 1 kız çocuğu olan bir kadınım. En küçük kızım 9 yaşında. Yaklaşık 2 yıldır korunmamamıza rağmen çocuğumuz olmuyor. Benim bildiğim herhangi bir hastalığımız yok ama hipotiroidim var. Ancak bebeğimin olmasına engel olur diye ilaç kullanmıyorum. Şu an tek isteğimiz çocuğumuzun olması. Bu konuda ne yapabiliriz?

Prof. Dr. Derin KÖSEBAY: Sevgili ziyaretçimiz, vücudumuzda hormon salgılayan tüm bezler birbiri ile ilgilidir ve birbirin çalışmasını etkileyebilir. Sizde gebeliğin olmayışın nedenini kesin bilemem. Ama tiroid bezinin fonksiyon bozuklukları pek çok şeyi, bu arada yumurtalıkları da etkileyerek gebe kalmamanıza neden olabilir. Doktorunuza başvurun. Gebe kalabilmek için hormonların normal çalışması lazım. Ayrıca gebe kalamamanıza neden olan belki başka problemler vardır.

PAYLAŞ
Korunmamamıza Rağmen Çocuğumuz Olmuyor, Neden? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. burcu dedi ki:

    ben 21 yaşında 6 aylık evli bi bayanım. bende polikistik over adet düzensizliği var. en son gittiğim doktor divina diye bi hap verdi bi ay kullandım.ondan önce söktürücü kullandım ve adet gördüm. şuan bitti günüm geçti ama adet olmadım. hamile kalmak istiyorum. bunun için ne kadar kullanmam gerekir bu ilacı?ve bu ilacı kullanırkende hamile kalabilirmiyim?

  2. gizem dedi ki:

    mrb hocam ben3 yıldır evliyim benim çoçugum olmuyor doktor gittigimde hiç bir sorun olmadıgını sölüyor biraz kilom var zayıflamamı istedi ama ben çokk üzgünüm ne yapacagımı bilmiyom

  3. gül dedi ki:

    sol tarafımda 1yumurta olmasına ragmen 1senedir bebegim olmuyor kadın dogum uzmanlarına cıkmama ragmen doktorlar benımle ılgılenmıyorlar 20yasındayım benım yasıdımların cogunun hep bebekleri oldu eşimin ailesi benı kısır sanıyor ve ben buna çok üzülüyorum

Sayfa başına git