Kronik Topuk ve Eklem Ağrısına Limon İle Veda Edin

Bu makale limon kabuğunun kronik eklem ağrısı da dahil olmak üzere çeşitli sağlık konularını etkin şekilde tedavi etme biçimini ortaya koyacaktır.

Limon en yararlı meyvelerden biridir ve çeşitli sağlık koşulları tedavilerine dahil edilirler. Dünya çapında en eski ekilen bitkilerden biridir ve tüketimleri çeşitli sağlık yararlarına yol açar.

Yani limon, magnezyum, potasyum, kalsiyum, folik asit, pektin, fosfor, biyo flavonoidler, A vitamini, C vitamini, B1, B6 gibi önemli besin maddelerinden zengindir.

Bu kombinasyon, çeşitli hastalık ve hastalıkları önler ve bu meyvelerin düzenli kullanılması karaciğer, bağırsak, karın ve tüm bağışıklık sistemini etkileyecektir.

Ayrıca, limon önemli ölçüde eklem ağrısını rahatlatmaktadır.

Güçlü antiseptik özelliklere sahiptir ve limon yaprakları etkili bir şekilde ateşi tedavi eder.

Sabahları gebelik sırasında sabah yemeğinde su veya çayda biraz limon suyu sıkın. Bu mide bulantısını derhal tedavi edecek ve midesini yerleştirecektir.

Limon uçucu yağları veya esansı kan damarlarını rahatlatır ve sinir ağrısını etkili bir şekilde hafifleten güçlü anti-inflamatuvar özelliklere sahiptir.

Limon kabuğu, kronik eklem ağrısı durumunda son derece yararlıdır. Ağrıyı yumuşatmak için onu kullanmanın iki yolu vardır:

  1. İki limon kabuğunu bir cam kavanoz içine yerleştirin ve üzerine biraz zeytinyağı dökün. Kavanozu kapatın ve 2 hafta bekletin. Daha sonra, limon yağı kullanıma hazır hale gelecektir. Tek yapmanız gereken, bir kısmını gazlı bez üzerine döküp etkilenen bölgeye koymaktır. Bir bandajla sabitleyin ve gece boyunca hareket etmesine izin verin.
  2. Limon kabuğunu rendeleyin, ancak beyaz tabaka olmadan rendeleyin ve acı alana uygulayın. Bir bandajla sabitleyin ve 2 saat boyunca hareket etmesini bekleyin.

Bu kadar basit! Herkesin sağlık listesinde bulunması gereken pratik yöntemlerden herkesin haberdar olması için makaleyi lütfen paylaşın.

PAYLAŞ
Kronik Topuk ve Eklem Ağrısına Limon İle Veda Edin Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. H.dilek dedi ki:

    Bir bandajla sabitleyin gece boyu hareket etmesine izin verin. Derken ne kastedilmis anlayamadim.cevaplarsaniz sevinirim. İhtiyacım var

Sayfa başına git