Kusursuz Makyajın 10 Temel Püf Noktası

Makyaj yapmak kendi başına bir sanattır. Kusursuz bir makyajla bambaşka görünebilir, etrafınızda ki herkesi büyüleyebilirsiniz. Ama ne yazık ki hepimiz makyaj konusunda usta değilizdir ve özellikle ilk denemelerimiz hüsranla sonuçlanabilir. Makyaj da tıpkı diğer işlerde olduğu gibi el alıştıkça daha pratik ve güzel bir hal alır. Yani yapa yapa daha değişik teknikler daha detaylı kullanımı öğreniriz.

Harika bir makyajla gözlerimizi olduğundan daha büyük gösterirken yüzümüzde ki tüm kusurlardan kurtulabiliriz. Hatta son zamanlarda farklı makyaj teknikleri kullanarak daha kalkık bir burun daha dolgun dudaklar bile elde edilebiliyor. Ben daha çok doğallıktan yanayım. Yani böyle aman aman abartılı makyaj tarzından, beni tamamen ben olmaktan çıkaran bir teknik kullanmayı sevmiyorum. Ama makyaj yapmayı seviyorum.

Takma kirpik sevmememe rağmen rimelsiz çıkmam mesela. Yerine göre ruj ve ya far kullanırken fondöten kapatıcı gibi ürünleri sadece özel günlerde kullanmayı tercih ediyorum. Yüzümüze çok fazla kimyasal yüklemesi yapmak da bizi erken yaşlandıracağı için bu tür yoğunluktan kaçınmalıyız.

Peki kusursuz bir makyaj nasıl yapılır? Birlikte bu soruya yanıt bulalım;

1. Fondöteninizi en son kullanın.Genellikle kuaförlerde dahil olmak üzere fondöteni makyaja başlamadan önce kullanırlar. Yani makyaja başlamanın ilk adımı yüze fondöten uygulamaktır. Bu kısmen doğru olmakla birlikte makyaj konusunda uzman olmayan bizler için yanlış bir uygulamadır. Daha doğrusu iki kez fondöten uygulamak zorunda kalabiliriz. Çünkü fondöten sürdükten sonra gözlerimize far sürerken yanlara bulaştırabilir bunu düzeltirken de fondöteninizi bozabiliriz. Bu nedenle göz makyajımız bittikten sonra fondöten sürmek çok daha kalıcı bir makyaj sağlayacaktır.

2. Doğal görünüm dediğimiz son zamanlarda nude olarak tabir edilen bir makyaj yapmak istiyorsanız bu son derece kolay. Elinizde eğer bir tane nude tonlu aydınlatıcı ya da far bulunuyorsa bunu göz kapaklarınıza, yanak ve dudağınıza uyguladığınızda başka bir makyaj malzemesine gerek duymadan natürel bir makyaj elde etmiş olacaksınız.

3. Kusursuz bir eyeliner çekmek… Ah belki de biz kızların makyaj konusunda en sıkıntı çektiği konulardan biri bu durum. Eğer eyeliner çekmekte pek iyi değilseniz bunun için internette çok güzel videolar var. Onlardan yardım alabilirsiniz. Defalarca sürüp sildiğiniz eyeliner göz kapaklarınızda kırmızılık ve tahriş oluşturacaktır. Bu nedenle hatalarınızı kapatmak için silmek yerine kapatıcı kullanabilirsiniz.

4. Allığınız bitti ve acil dışarı çıkmak zorundaysanız hiç panik yapmayın. Dudaklarınız için kullandığınız rujdan yanaklarınıza minik dokunuşlar yapıp parmak uçlarınızda dağıttığınızda harika bir allık elde etmiş olacaksınız. Yalnız mat ruj bu işlem için uygun değildir.

5. Su geçirmeyen yani şu waterproof rimeller çok iyi ancak çıkarması da bir hayli uğraştırıcı. Bununla uğraşmak istemiyorsanız su geçirmeyen rimeli kirpiklerinize uygulamadan önce norma bir rimel uygulayın. Daha sonra waterproof rimeli kirpiklerinize sürün. Bu sayede makyajınızı temizlerken çok fazla rimel temizliğiyle uğraşmış olmaz hem de daha dolgun kirpiklere sahip olursunuz.

6. Dudaklarınızı aydınlatıcı kullanarak daha dolgun göstermenizin mümkün olduğunu biliyor musunuz. Her zamanki gibi rujunuzu uyguladıktan sonra vurgu yapmak istediğiniz noktalara aydınlatıcı sürerek dudaklarınızı olduğundan dolgun gösterebilirsiniz.

7. Kaşlarınızı boyarken aynaya çok yakın durmanız sizi yanıltır. Eğer aynadan bir kaç adım uzakta durarak kaşlarınızı boyarsanız tüm yüzünüze göre boyamış ve böylece dışarıdan nasıl göründüğünüzü de görmüş olursunuz.

8. Aydınlatıcınız fazla kaçtı diyelim sakın panikleyip tüm makyajınızı silmeyin. Bunu azaltmanın çok kolay bir yolu var. Aydınlatıcının üzerine süreceğiniz pudra ile bu yoğunluk azalmış olacaktır.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git