Mucizevi Karışımın Etkilerine Doktorlar Bile Şaşkın

Bal ve tarçın kombinasyonu, geniş bir kullanım yelpazesine sahip en etkili doğal ilaçlardan biridir. Yunan ve Ayurveda (antik tıp) tıbbında yüzyıllarca kullanılmaktadır.

Tamamen doğaldır ve yan etkilere neden olmaz. Diyabetliler tarafından az miktarda bile kullanılabilir ve artritten (iltihap) kronik sorunlara kadar birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılabilir.

Doğal enzimleri ortadan kaldırdığından her zaman organik bal kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Bu karışımın en önemli sağlık faydaları şunlardır:

Artrit (iltihap)

Kronik ağrıyı tedavi etmek için bir çay kaşığı bal ve bir çimdik tarçını  bir fincan ılık suya ekleyin. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kahvaltı ve akşam yemeğinden önce bu karışımı kullanan 200 katılımcının 73’ünde ağrının azaldığını gösterdi.

Hazımsızlık

Bu karışımın yemek öncesi tüketilmesi sindirime yardımcı olur ve aşırı yemeyi önler.

Yorgunluk

Şeker, yaşlı insanlara enerji ve esneklik kazandırdığı için faydalıdır. Dr. Milton’a göre, ılık suda ½ çorba kaşığı bal ve günlük olarak tarçın canlılık önemli ölçüde artırır.

Kolesterolü düşürür

2 saat içinde kolesterol düzeylerini% 10 azaltmak için, 2 çorba kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın bir kapta karıştırın ve gün boyunca azar azar kullanın.

Bağışıklığı Arttırıyor

Bu karışımın düzenli kullanımı, bal demir ve vitaminlerde yüksek olduğu için bakterilerle savaşır ve böylece virüsleri önler ve beyaz kan hücrelerini güçlendirir.

Mide Ağrısı

Bal ve tarçın da mideyi sakinleştirir ve ülseri önler.

Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığı veya sinüziti tedavi etmek için, 1 çorba kaşığı bal ve ¼ çay kaşığı tarçın bir fincan ılık suyla karıştırın ve üç gün boyunca kullanın.

Kalp Sorunları

Bal ve tarçını bir kasenin içine koyun kahvaltıda reçel gibi ekmeğinize sürüp yiyin, kolestrol seviyelerini düzenlemek ve kalp krizlerini önlemek için birebir.

Bu karışım atardamarların sağlığını destekleyecek, daha kolay nefes almanıza ve kalp atışını düzenlemeye yardımcı olacaktır. Dahası, bu karışım tıkanmış atardamarlar ve diğer damarların iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

Saç Dökülmesi

Bir çay kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı bal ve zeytinyağı karıştırarak bir hamur hazırlayın ve banyo yapmadan önce kafa derisine uygulayın. Onu 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Mesane Enfeksiyonları

Mikropları yok etmek için ılık bir bardak suyun içine 2 çorba kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı bal ekleyip tüketin.

Diş ağrısı

Bir çay kaşığı tarçın ile 5 çay kaşığı balı karıştırın günde üç kez doğrudan diş üzerine uygulayın.

Ağız kokusu

Sabahları bu karışımı sıcak suyla birlikte gargara yaparak bütün gün boyunca taze ve hoş bir nefese sahip olun.

Gaz (gastrit)

Japon ve Hintli araştırmacılar bu karışımın da gazları azalttığını keşfetmişlerdir.

Grip

Tatlının doğal bir grip aşısı olduğu tespit edilmiştir.

Böcek Isırıkları

1 kaşık bal ve 2 kaşık ılık suyu, karıştırın ve çubuk tarçın ekleyin. Isırılan bölgeye sürün ve masaj yapın. Ağrı, böcek ısırığından uzaklaşacak.

İşitme kaybı

İşitme yeteneğinizi geri getirmek için her sabah ve akşam bu karışımı alın.

Yaşlılık Belirtileri

Aşağıdaki çayın, vücuda enerji verdiği, cildi yumuşattığı ve yaşla ilgili sorunları önlediği düşünülüyor.

Çay yapmak için 1 çorba kaşığı tarçın, 4 çorba kaşığı bal ve 3 su bardağı su ile kaynatıp karıştırmanız gerekir. Bu çaydan yarım bardak her gün birkaç kez içmelisiniz.

Sivilce

3 tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın karıştırarak sivilce üzerine uygulayın. Sabaha kadar bekletin, ardından yıkayın ve 2 hafta boyunca tekrarlayın.

Deri Enfeksiyonları

Bal ve tarçını eşit miktarda karıştırın. Cilt problemlerini, egzamayı veya zambak virüsünü tedavi etmek için etkilenen alanlara sürün.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git