Musluk Suyunu Temizlemenin En Kolay ve Ucuz Yolu

Her gün kullandığımız musluk suyunun florür, klor ve magnezyum, klorür, sülfat, kalsiyum, bikarbonat ve sodyum gibi farklı çözünmüş mineral miktarlarıyla dolu olduğunun pek çoğumuz farkındayız.

Yapılan bir araştırma da, içme suyumuzda hormonlar, duygudurum düzenleyiciler ve diğer ilaçların küçük miktarlarda bulunduğunu gösterdi.

Musluk suyunda bulunan ağır metaller vücudumuzda birikir ve vücudumuzdaki her organ için kelimenin tam anlamıyla ciddi bir etkiye sahip olabilecek birtakım sağlık sorunlarına neden olabilir.

Birçok çalışma bu ağır metallerin Alzheimer, kardiyovasküler hastalık, böbrek fonksiyon bozukluğu, davranış bozuklukları, epilepsi, Parkinson hastalığı ve hatta felç gibi çeşitli sağlık sorunlarına katkıda bulunduğunu ispatladı.

Neyse ki, bu zararlı kimyasalların ve ağır metallerin bir ot kullanarak vücudunuza girmesini önleyebilirsiniz.

Evet tam olarak kişniş’ten bahsediyoruz! Bu popüler bitkinin tüm bu zehirli bileşiklerin emilimini sağlayan şaşırtıcı bir su arıtıcı olduğu keşfedildi.

Neden Kişniş?

Kişniş, toksik metallere bağlanma, dokudan arındırma ve vücuttan atma becerisine sahip kimyasal maddeleri içerir.

Kişniş, bitkiyi oluşturan mikroskopik hücrelerin dış duvarlarının yapısı nedeniyle güçlü arındırıcı özelliklere sahiptir. Bu duvarlar, ağır metalleri emmek için ideal bir mimariye sahiptir.

Indiana, Lafayette’deki Ivy Tech Community College’den Douglas Schauer, silantro’nun suyun filtrelenmesine yardımcı olabilecek daha ucuz ve etkili bir yöntem olduğunu kanıtlayan bir çalışmayı yaptı. Özellikle suyun kirlendiği daha yoksul bölgeler için.

Çeşitli bitki örnekleri çalışmada test edildi ve sonuçlar kişnişin Mexico City’deki Tule Vadisi’nde suyun nikel ve kurşun ile aşırı derecede kirlendiği kesinlikle en güçlü ve etkili biyo-absorbe edici malzeme olduğunu gösterdi.

Metal toksisitesini yakalamak için kişniş biyo-absorbe edici, maliyeti önemli ölçüde yüksek olan tipik odun kömürü ile değiştirilir. Schauer’e göre organik toksinlerin bakımına yardımcı olabilecek çeşitli yöntemler var.

Silantro Nasıl Kullanılır?

Bir miktar kişnişe 2 litre su ilave edin. Bu, çok kirli olan suyu temizleyecektir!

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git