Kırılan Tırnaklar ve Saç Seyrelmesi İçin Harika İksir

Özellikle dökülen ve git gide azalan saçlarda genetik faktör çok önemli rol almakta. Ancak bu strese bağlı ya da mevsim geçişlerinden de kaynaklanıyor olabilir.

Bununla birlikte çabuk kırılan tırnaklara sahip olmak özellikle bayanlar için son derece can sıkıcı olabilir. O kadar sabredip uzattıktan sonra basit bir takılma ile kırılan tırnaklara sahipseniz yazımız tam da size göre.

Fakat başlamadan önce minik bir ipucu vermekte fayda var, eğer tırnaklarınız devamlı sararıyorsa, kullanmadığınız bir diş fırçasını önce suya batırın, oradan da karbonata. Ardından tırnaklarınızın üzerini ve iç kısmını iyice fırçalayın ve 15 dk kadar bekletin bunu haftada 2 kez yaparsanız tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Şimdi gelelim saçlara, aktarlarda kolaylıkla bulacağınız argan yağı, tatlı badem yağı, e vitamini ve hindistan cevizi yağını karıştırıp haftada iki kez saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve bir saat kadar bekletin saçlarınızın eski formuna derhal kavuştuğunu ve saçların çıkmaya başladığına birkaç ay içinde şahit olacaksınız.

Başlıkta bahsettiğimiz saç ve tırnaklar için karışıma gelince, ihtiyacınız olan malzemeler :

  • 4 adet ceviz
  • 1 tutan maydanoz
  • 6-7 kuru üzüm
  • Yarım çay kaşığı zencefil tozu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Ceviz, maydanoz ve kuru üzümü havanda dövün, macun kıvamına gelince bir kaseye aktarın. Ardından zencefili ve balı ekleyin, iyice karıştırın.

Bu karışımı önce saçlarınıza sürün, doğal olarak tırnaklarınıza da geçecektir. Yaklaşık 1 saat bekletip yıkayın. Bunu haftada 1 veya 2 defa tekrarlayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git