Mutfaktaki İki Malzeme İle Topuk Çatlaklarından Kurtulun

Çatlamış topuklar, özellikle sıcak havalarda aylarca insanların sandalet ve tokyo gibi açık ayakkabıların keyfini çıkarırken, pek çok kişide ortak bir ayak problemidir.

Çatlak topuklar çoğu insan için yalnızca bir sıkıntıdır, ancak çatlaklar derinleşirse, ağrılı olabilir ve ciddi vakalarda virüs bulaşabilir.

Bu yazıda size bu problem için doğal çözümler vereceğiz. Yan etkileri olabilecek pahalı ürünleri unutun ve bu şaşırtıcı çözümleri deneyin.

Soda ve Süt 

Hazırlamak için ihtiyacınız olan içerikler:

  • 3 yemek kaşığı yemeklik soda
  • 4 su bardağı süt

Hazırlık:

-4 bardak sütü ve sonra kabartma tozu ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve karışımınızı ayak boyutunuza uygun bir kaba dökün.

– Ayağınızı bu karışımda 10 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın.

– Sonuçlar inanılmaz. Ayaklarınız tek bir kullanımdan sonra şaşırtıcı olacak ve en sevdiğiniz sandaletleri tekrar giyebilirsiniz.

LİMON, TUZ, GLİSERİN İÇERİKLİ AYAK MASKESİ

  • 1 çorba kaşığı tuz
  • Yarım fincan limon suyu
  • 2 çorba kaşığı gliserin
  • 2 çay kaşığı gül suyu
  • Ilık su
  • Ponza taşı

Hazırlık

Sıcak bir su havzası alın ve ham tuz, sekiz ila 10 damla limon suyu, bir çorba kaşığı gliserin ve bir çay kaşığı gül suyu ilave edin. Bu suyun içinde yaklaşık 15-20 dakika ayaklarınızı ıslatın.

Bir ponza taşı veya bir ayak yıkayıcı kullanarak, topuklarını ve ayaklarının kenarlarını fırçalayın.

Bir çay kaşığı gliserini, bir çay kaşığı gülsuyu ve bir çay kaşığı limon suyu karıştırın. Karışımı çatlamış topuklarınıza uygulayın. Yapışkan bir karışım olacağından, bir çift çorap giyebilir ve bir gecede bırakabilirsiniz.
Sabahları ılık su ile yıkayın.

Gliserin (diğer bir deyişle gliserol) birçok kozmetik ve kişisel bakım cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Bir nemlendirici olarak, gliserin cildin dış tabakasına havadan su çekerek cildi nemlendirir.
Topuklarınız yumuşayıncaya kadar birkaç gün boyunca tekrarlayın.

Bu yazıyı yararlı bulduğunuz ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayacağınızı umuyoruz. Teşekkür ederim.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git