Radyasyonun Etkilerine Karşı Günde Bir Kadeh Şarap

Şarabın içeriğindeki Fenoller antioksidan özellikleriyle vücuttaki toksik maddelere etki eder ve zararsız hale getirir. Bilindiği üzere doğadaki en güçlü antioksidan deposu E Vitaminidir. Oysa ki şarabın antioksidan etkisi doğal E Vitaminindeki etkiden kat kat fazladır. Ayrıca kan dolaşımını güçlendirmesiyle kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu ve bir çok hastalıkta etkili olduğu biliniyor. Şarabın sağlığa etkileri üzerine bir çok araştırma yapılıyor ve araştırma sonuçlarına dayalı olarak bu faydalı etkiler açıklanıyor.

Son yapılan araştırmalarda; meme kanseri tedavisi gören hastalarda yapılan bir çalışma ile günde bir kadeh şarap içenlerde radyasyonun toksik etkilerinin azaldığının görülmesi, araştırmacılarda şaşkınlığa sebep olduğu açıklandı. İtalyan bilim adamlarınca yapılan araştırmada şarap radyasyonun olumsuz etkilerini önemli ölçüde azaltıyor.

sarapDaha önceki araştırma sonuçlarıyla, şarabın bileşenlerinin radyasyonun zararlı etkilerine karşı koruyucu özellikleri biliniyordu. Yalnız İtalya’da bulunan Catholic Üniversitesi’nin son çalışmalarında şarabın olumlu etkilerinin çok ciddi olarak anlaşıldığının belirlendiği açıklanıyor.

Catholic Üniversitesi’nden Dr. Gabriella Maccia ve arkadaşları, bu araştırmaları ile şarabın potansiyel koruyucu etkilerinin çok net ortaya çıktığını belirtiyorlar.

Meme ameliyatı olmuş ve radyoterapi tedavisi uygulanan üçyüzkırksekiz kadın hasta ile yapılan çalışmada; günde bir bardak şarap tüketen kadınların ciltlerindeki toksik etkilerin yüzde yetmişbeş daha az görülmesi şarabın olumlu etkilerinin çok net sonuçları olarak açıklanıyor.

PAYLAŞ
Radyasyonun Etkilerine Karşı Günde Bir Kadeh Şarap Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Didar dedi ki:

    Sayın Erkan Topuz;
    Anneme haziran 2009’da rahim kanseri tanısı konuldu. rahim, yumurtalık ve lenfleri açık ameliyatla alındı. rahim kanseri evre1b olarak teşhis konuldu. ameliyattan sonra 27 günlük radyasyon tedavisi gördü. radyosyon tedavisi biteli 2 gün oluyor. Annemde aşırı yorgunluk, ishal ve sırt ağrıları bulunmaktadır. radyoterapinin etkilerinden kurtulmamız için ne önerirsiniz. Teşekkürler.

Sayfa başına git