Saçınızın Bakımını Kendiniz Yapın!

Saçınızın Bakımını Kendiniz Yapın!  mutfağınızda bulunan malzemeler ile bütçenizi zorlamadan saçınızın bakımını kendiniz yapabilir ve saç bakımınız için gereksizce kuaförlere ödediğiniz para boşa gitmez. Unutmayın kozmetik ve güzellik ürünleri arasında sıfır kimyasal işlemden geçmemiş, doğal ürün olarak adlandırılan hiç bir kozmetik ve bakım ürünü yoktur. En doğal olarak adlandırılan kozmetik ve bakım ürünleri bile belli bir kimyasal aşamadan geçmektedirler, peki ya siz neden kimyasal ürünler ile üzerine para vererek sağlığınızı tehlikeye atmayın. İsteseniz cilt bakımı, isterseniz saç bakımı amacınız ne olursa olsun mutfağınızda ve aktarlar da bulunan işlenmemiş doğal bitki ve otlar ile kendi güzelliğinizi kendiniz koruyun ve fahiş fiyatlarda ücretler ödemekten kurtulun.

Saçınızın Sizden istedikleri:

– Saçınızı her zaman temiz tutun; ancak her gün saç yıkamak kesinlikle yanlıştır; iki günde bir yıkamak en doğrusudur çünkü saçınızın yağlanması saçınızın ihtiyacı olan koruma ve bakım için gereklidir.

– Saçınız kuru iken saçınızı taramayın kuru saçı taramak saç tellerinizin kırılmasına ve saç dökülmesine neden olur.

– Belli aralıklar ile mesela iki ayda bir saç uçlarınızdan kestirerek sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz.

– En önemlisi saçınızı her kafanıza estiğinde boyatmayınız, saç tellerinizin nefes almasını engelleyen, yıpratan, kurutan ve dökülmesine neden olan sık aralıklar ile saçların boyatılmasıdır.

saç bakımıSaçınızın İhtiyacı Olan Saç Maskesi…

Mutfağınızdaki malzemeler ile Saçınıza Bakım Yapın:

– Bir adet yumurta sarısı

– Bir tatlı kaşığı bal

– Yarım çay bardağı zeytinyağı

Bir yumurtanın sarısını küçük bir kaba alın, üzerine bir tatlı kaşığı balı ekleyin ve üzerine zeytin yağını ekleyerek iyice çırpın. Çırptığınız karışımı masaj yaparak saç diplerinize yedirin. Karışımın tamamını saçlarınıza sürdükten sonra saçlarınızı bir bone ile her yerini kapatacak şekilde kapatın.  Yaklaşık yarım saat bu şekilde yapılan karışımı saçınızın emmesi için bekletin. Daha sonra bol su ile saçınızı yıkayın.

Bu maskeyi iki ayda bir düzenli olarak saçınıza uyguladığınız takdir de saçınızın parlaklığı, canlılığı ve sağlıklılığı artacak. Kolay kolay kırılmayacak ve dökülmeyecektir. Sonucu almaya ilk maskeden itibaren başlayacaksınız. Bunun için güzellik merkezlerine kuaförlere saç bakım merkezlerine bir de ücret ödemenize gerek yoktur. Doğallık aslında bilindiği kadar pahalı ve ulaşılmaz bir şey değildir.

PAYLAŞ
Saçınızın Bakımını Kendiniz Yapın! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Merve dedi ki:

    Saçlarım çok kabarıyo ne yapmalıyım

  2. kahve dedi ki:

    bal doğal kestane balı olur mu

Sayfa başına git