SAÇLARIN DİLİ

Bir kadından söz ederken “esmer veya sarışın” demek sadece fiziksel bir görü­nüşü anlatmaz, aynı zamanda ruhsal bir görünüm de verir.
Kadının karakterini saçlarının rengine göre belirleyenler vardır: Esmerin ihtiras lı, sarışının romantik, kızılın ani tepki gösterir ve kumralın toplumcul (kendi­siyle kolay yaşanır) olduğu ileri sürülür. En yaygın kadın tipi kumral kadındır. Esprili, canlı, neşeli, kendisiyle kolay ya sanır kadın bu tipin sembolüdür. Sadeli­ği pek özelliği olmayan saç renginden memnun kalmasını sağlar. Toplumcul olması nedeniyle evinde dostlarını ka­bul etmeyi sever, arkadaşlarının sayısı da oldukça çoktur. Hoşa gitme ve sevil­diğini hissetme gereksinimini duyar. Ko casının her alanda kendinden üstün ol­masını kendinden daha “büyük”, daha akıllı olmasını ister. Başarılı bir adamın gölgesinde yaşamayı kolayca kabulle­nen kadındır. Kocasını da en iyi değer­lendirmeyi bilen kadındır. Düşünceleri­ni, duygularını açığa vurma gereksinimi ni duyar.
Esmer kadında, ev işlerini çok iyi yapma ve sadakat bir tanrı vergisidir, ama buna karşı çok kolay kıskanır ve otoriterdir. Çok ciddi olduğu için, evini en ince nok talarına kadar düşünerek çok iyi idare eder. Örneğin bir araba, bir buzdolabı almak veya tatil yapmak gibi, bazı belir­li amaçlarına ulaşmak için yavaş yavaş para biriktirir. Herkese tepeden baktığı söylenir. Gerçekten de değerinin ve fi­ziksel gücünün bilincindedir. İstemeyi bilePi kadındır. Kocasının mutlaka kendi sine sadık olmasını ayrıca başarılı olma-

SAÇLARIN DİLİ

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git