Sanal da Olsa Asla Yalan söylemem!

Yapılan araştırmalara göre, internet arkadaşlığında kadınların erkeklere oranla daha samimi olduğu ortaya çıkıyor. İnternette, on erkekten altısı yalan söylüyor.

Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya’da yapılan bir araştırmada telefon ve internet hatları üzerinden kurulan ilişkiler incelendi. Araştırmaya göre dil, din, kültür ve ülke farkları online arkadaşlıkta farklı davranış modellerine sebep olmuyor. Kadın ve erkek arasındaki davranış farklılıkları sanal ortamda da aynı şekilde etkisini gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre kadınlar, yüz yüze ilişkide nasıl davranıyorsa internette de aynı tutum içinde oluyor. Erkekler ise yalan söylemeyi tercih ediyor. İşte online ilişkide kadın-erkek karşılaştırması:

Kadınlar samimi

sanal* Erkekler internette dürüst davranmıyor. Genellikle hepsi evli olduklarını gizliyorlar. On erkekten altısı meslekleri, yaşları ve ekonomik durumları konusunda chat arkadaşlarına yalan söylüyor.

* Kadınlar erkeklere nispeten çok daha samimi. İnternette chat yapan kadın, yaşını, mesleğini ve ekonomik durumunu gizlemek ihtiyacı duymuyor. Kadınların tek gizlediği şey isimleri…

* Kadınlar yüz yüze söyleyemedikleri her şeyi online ilişkide rahatça söylüyor. Eşleri veya erkek arkadaşlarıyla ilgili sorunları, iş hayatları, aile sorunları, hayalleri, beklentileri vs.

* Erkekler online arkadaşlarıyla tanışma konusunda kadınlara göre daha cesur. Yaşları onsekiz ile otuzbeş arasında değişen üçbin erkekten yüzde yetmişi chat yaptığı kişi ile tanışmak istiyor. Kadınların sadece yüzde yirmisi chat ilişkisini yüz yüze tanışmaya kadar götürebiliyor.

* Tahmin edilenin aksine kadınlar yaşlarını da gizlemiyor. Kadınlar yardımseverlik açısından da erkeklere fark atıyor. Konuştuğu kişinin sorunlarını çözmeye çalıştığı gibi tavsiyelerde de bulunuyor.

* Online ilişkide erkekler için seks, para ve menfaat önem taşıyor. Kadınlar online ilişkide cinsiyet farkı gözetmiyor. Aslında erkekler cinsellik içermeyen ilişkilere sıcak bakmıyor. Sonuçlanmayan, ete, kemiğe bürünmeyen ilişki erkekler için cazip bulunmuyor. Erkekler cinsellik dışında, otomobil ve sporla ilgileniyorlar.

* Buluşma teklifi genelde erkekten geliyor. Onsekiz ile yirmibeş yaş arası kadınlar romantik arkadaşlık istiyor. Bu yaş grubundaki erkekler ise seks istiyor. Otuz ile kırkbeş yaş arasında evlilik sorunları öne çıkıyor. Erkekler macera arıyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git