İlişkiniz Kötü Gidiyorsa…!

Herkes hayatında mutlu olmayı, özellikle de evliliklerde mutlu ve huzurlu bir düzende yaşamayı ister. Öyleyse tüm geleceğe dair tüm planlarınızı ve endişeleriniz, kırgınlıklarınızı hatta iş yerinizde neler olup bittiğini paylaşmalısınız. göreceksiniz uygun bir dille konuşmayı denediğinizde evliliğinizdeki bağlarınız güçlenecek ve daha mutlu olacaksınız.

Elbetteki dışarıdan söylemenin kolay olduğunu söyleyebilirsiniz, bunu yapabilmek gerçekten zordur. Uzman önerileriyle siz de evliliğinizde iletişimi güçlendirebilir ve mutluluğunuzu sürekli kılabilirsiniz.

Sohbet edin

Günlük yaşamınızda rutin koşuşturmalar sayesinde yorgun düşebilir ve konuşmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Mutlaka sizin de zihninizde geliştirdiğiniz geleceğe yönelik planlarınız vardır hatta ruh haliniz ne durumdadır… bunları konuşmaya fırsat bulamadığınızı düşünürken günlük yoğun tempoda çocuklar hakkında, ev için alışverişlerle ilgili ya da belki küçücük dedikodulara fırsat bulunabiliyor ancak diyorsanız, kendinizle ve gelecekle ilgili konularda da konuşabileceğiniz fırsatları oluşturabilirsiniz elbette.

iliskilerTabii ki her gün konuşmaya çalışmayacaksınız. Belki haftada bir belki de iki haftada bir en azından küçücük vakitlerinizi eşinizle konuşmak için dertleşmek için ayırabilirsiniz. Yalnız bu sürede konuyu dağıtmamaya, sadece duygularınız ve evliliğiniz hatta planlarınız hakkında konuşmaya özen göstermelisiniz.

Suçlamaktan vazgeçin

Evliliğiniz süresince kilo aldığınızı ve eşinizin artık sizi çekici bulmadığını düşünerek konuşma sırasında onu suçlamamaya dikkat edin. Kilolarınızdan eşinizi sorumlu tutamazsınız. Konuşmaya başladığınızda eşinize ” bana artık iltifat etmiyorsun” gibi sözleri suçlayıcı ifadelerle söylememelisiniz. Onun yerine “hamilelikta aldığım kilolarımdan kurtulamadım” ya da ” beni eskiden olduğu gibi çekici bulduğuna inanmak için desteğine ihtiyacım var” gibi sözlerle yaklaşmalısınız.

Değişikliğe açık olun

Evliliklerde zaman geçtikçe her iki tarafta birbirleri hakkında her şeyi bildikleri yönünde yanılgıya düşerler. Oysaki zaman geçtikçe herkesin duygu ve düşünceleri ile ilgi alanları da değişir. Mutlaka partnerinizin de bilmediğiniz yönleri olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git