Sigara Kullananlar Mutlaka Günde Bir Bardak Tüketmelisiniz Ciğerleri Cam Gibi Yapıyor

Sigaranın vücudunuzda oluşturduğu tahribatı anlatmaya kalksam sayfalara sığmaz. Temennim kullanmamanızdan yana ancak zararını bildiği halde içen arkadaşlarım için en azından sigaranın zararlarını azaltıcı ya da yok edici nitelikte öneriler paylaşmak istedim. Pancar suyu da sigaranın vücudunuzda oluşturduğu zararları önleyecek nitelikte oldukça etkili bir sebze suyudur. Bugün sizlerle pancar suyunu ve faydalarını konuşalım istedim.

Pancar suyu adından da anlaşılacağı gibi pancardan yani bordo renkli turptan elde edilen bir sudur. Sağlık açısından faydası oldukça fazla olan bu sebzeden günlük bir bardak içmeniz ise size pek fazla fayda sağlayacaktır. A, C ve B vitaminler açısından oldukça zengin olan tam bir antioksidan deposudur.

*Demir bakımından çok zengin bir sebzedir.

Sigara kullananların neden pancar suyu içmesi gerektiğini açıklayan madde işte burada. Pancar suyu içinde bulunan zengin demir vitaminleri sayesinde kan yapıcı ve temizleyici bir etkiye sahiptir. Kanı soğuttuğu tespit edilen pancar suyu damarları temizleyerek sigaranın oluşturduğu tahribatı da önler.

*Doğal bir detokstur.

İçinde bulunan zengin antioksidanlar sayesinde toksin atıcı özelliği bulunan pancar suyu tam anlamıyla bir detokstur.

*Karaciğeri temizler.

Yine sigara içenler için önemli bir özellikte burada çıkıyor karşımıza. Pancar suyunun karaciğeri temizleme özelliği bulunduğundan sigara kullananların her gün bir bardak içmesi gerekiyor.

 

*Kabızlık sorununa da iyi geliyor.

Pancar suyunun bir diğer faydası ise kabızlık sorununa iyi gelmesi olarak biliniyor. İçerdiği zengin lifler sebebiyle kabızlık sıkıntısı çekenler içinde oldukça faydalı bir içecek.

*Saç dökülmesini önlüyor.

Saç dökülmesinin bilinen en önemli sebepleri demir ve ya çinko eksikliğidir. İçinde bulunan zengin demir vitamini sayesinde pancar suyu saç dökülmesini de engeller ayrıca saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Peki nasıl tüketmeliyiz?

Pancar suyunu elde etmek için bir katı meyve sıkacağına ihtiyacınız olacak. Katı meyve sıkacağından sıkıp elde ettiğiniz pancar suyunu başka bir işlem yapmadan direk içebilirsiniz. Turşu ve salatalarda da tüketebileceğimiz pancarın en etkili hali suyunu içmektir. Çünkü herhangi bir işlem görmeden direk olarak tüketilir. Günde bir bardak içmeniz yeterli olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git