SİYANÜR ZEHİRLENMESİ

SİYANÜR ZEHİRLENMESİ
Hidrojen siyanür çok zehirli, renksiz, uçucu, acıbadem kokulu bir sıvıdır Siyanür aşıdının tuzlan (sodyum siyanür, potasyum siyanür) endüstride plâstik ve boya yapımı gibi çeşitli yerlerde ve fare zehirlerinde kullanılır. Siyanür tuzlarının yanlışlıkla alınması veya sıyanur asidi gazlarının solunması insanı hemen öldürebilir Siyanür, hücrelerin oksijen alması­nı engelleyen bir hücre zehırı şeklinde etki ya­par. Zehirlenme, boğaz ağrısı, goz yaşarması, burnun akması, solunum güçlüğü, baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, hâlsizlik gibi be­lirtilerle başlar, daha sonra solunum durur, bi­linç kaybolur ve insan şoka girer Amerika’da Kaliforniya eyaletinde uygulanan olum ceza­larında özel gaz odalarında suçlunun soluduğu gaz da hıdrosıyanur aşıdıdır Zehirlenme karşısında şahıs hemen temiz ha­vaya çıkarılmalı, oksijen verilmeli ve sunî so­lunum yaptırılmalıdır.

PAYLAŞ
SİYANÜR ZEHİRLENMESİ Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Bimil dedi ki:

  Ölümlüü hala yaşıyor musun? 🙂 Deistin tabii ki yardımcı olacak. Bilgiler paylaşılınca daha faydalıdır değil mi 😉 Bu cahillik mi? Klasik intiharla öleceğine bilimi kullansın 🙂 Asıl cahil okuduğu her şeye inanan, doğru ve yanlışı ayırt edemeyendir 🙂

 2. gizem dedi ki:

  Alfa isinini ya da siyanuru nerden bulabilirim yaa ???

 3. beyaz dedi ki:

  o kadar cahil insanlarsınız ki bir bok yaptım sanıyorsunuz kusura bakmayın ama bugün kardeşim gibi sewdiğim insan siyanürle intihar etti allah belanızı wersin aferin bok war ölmek isterseniz bilmem ne diyerek yazıyorsunuz buralara aslında hepinizi şikayet etmek gerek o zaman geçip bilim adamı tarzında azraillik yapmayı görürsünüz embesil beyinliler araştırdıysan internetten sus kardeşim sus! okuduysan paylaşma bok mu war!

 4. aysu dedi ki:

  çok saçma gebsın binaermek isteyen kendisini atsın binadan aşağa

 5. sinan dedi ki:

  slm bu alfa aşınımı nerede bulunur onu da yazsaydın bari oldu tam olacak deistin 🙂

 6. MANYAKMISINIZ SİZ dedi ki:

  abi manyakmısınız siz yaa biri soruyor digeri anlatıyor bunlar resmen cinayet senaryoları gibi

 7. ali dedi ki:

  katı haldeki bir siyanürü çözmek için 26 derece ılık bir suya ihtiyaç var diyorlar.Bu doğrumu? Çözülen siyanüre (sıvı haldeki) hidrojen siyanür denir mi? Hidrojen siyanür elde etmek için nasıl bir çalışma yapılabilir.Basit bir şekilde anlatırsanız sevinirim. selamlar….

 8. Deistin Biri dedi ki:

  Siyanür doğal bileşik olarak; kiraz,badem,şeftali,kayısı,erik,patates,şalgam gibi maddelerde bulunur. Çekirdekli olanların çekirdeklerindedir. Eğer siyanür ile ölmek istersen sadace çekirdeklerini yemeni (bolca ve 1-2 hafta boyunca) tavsiye ederim. Hidrosiyanür nerde bulunur bilmiyorum ama sanırım labaratuarlarda falan bulabilirsin. Ayrıca eğer amacın ölmek ise sana alfa ışınımını öneririm. İnsan kanındaki demir’i nikel yapar ve oksijen taşınamadığından ölürsün (:

 9. Ölümlüü dedi ki:

  Sinyanürü nereden satın alabilirim ???

Sayfa başına git