Suda Doğum Daha mı İyi?

32 yaşında, 24 haftalık hamile bir kadınım. Hamileliğimle ilgili bir sorunum yok, her şey normal gidiyor. Merak ettiğim konu şu: Çevredekiler suda doğumu önerdiler. Daha rahat olacağını söylüyorlar. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

sudaCEVAP: Sevgili ziyaretçimiz, çevrenizde suda doğum yapan kaç dostunuz var, bilmiyorum. Ama ben yıllar önce hastamdan böyle bir teklif aldım. “Beni suda doğurt” dedi. Amerikalı bir kadındı. Ben de herkes gibi normal doğum yaptırabileceğimi söyledim. Hastanın Amerika’ya gittiğini biliyorum. Şimdi gelelim suda doğuma: Ben bunun bir fantezi olduğunu, ağrısız doğum yöntemlerinden bir üstünlüğü olmadığını sanmıyorum ama dostlar arasında suda doğumu anlatmak herhalde enteresan olmalı. Bence fark sadece bu. Gebeliği takip eden doktora güveniyorsanız, hem kendi hem de bebeğinizin sağlığını ona emanet ediyorsanız, doğum şekline de karar vermesinde onun tavsiyeleri ve önerilerini kesinlikle dikkat edin. Ayrıca doğum her an sürprizlerle dolu bir eylemdir: Daha önceden verilen bir karar her an yeni duruma göre değişebilir.

PAYLAŞ
Suda Doğum Daha mı İyi? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. sibel dedi ki:

  Gamze Hanım. Bende bir anne aday adayı olarak merak ediyorum. Doğumu nerde yaptınız. İlk doğumunuzmuydu? Lütfen mesajımı gördüğümde cevap yazabilirmisiniz.

 2. gamze güzelkaya dedi ki:

  valla ben suda doğum yaptım .ıkınırken falan çok zorluk çekmedim.

 3. mustafa dedi ki:

  hahırlı olsun bayan alah kısmet etsin hayırlı olsun

 4. fatma karaman dedi ki:

  bayıltıp doğum olurmu

Sayfa başına git