Suya 3 Damla Kekik Damlatın ve Akciğerlerinizde Neler Olup Bittiğine Bakın

Günümüzde, zatürreden muzdarip tahmini insan sayısı yılda 3 milyondan fazladır. Aslında akciğer dokusunda bir iltihaplanma ya da buna benzer bir şeydir ve çoğunlukla bakteri, mantar ya da virüslerden kaynaklanan bir enfeksiyona neden olur.

Antibiyotiklerin keşfinden önce bu hastalığa yakalananların üçte biri ölüyordu.Günümüzde hastaların çoğu toparlanıyor ancak% 5’i halen ölüyor ve zatürre dünyadaki 6. büyük ölüm nedeni olarak biliniyor. Bu durumun en yaygın belirtileri, titreme, ateş ve pas rengi mukus gibi belirtilere yol açan zatürredir.

Zatürre tedavisinde penisilin, amoksisilin, klavulanik asit veya Augmentin ve eritromisin, klaritromisin ve azitromisin gibi makrolid antibiyotikleri bulunur.

Yine de, antibiyotiklerin yaygın olması, büyük bir ilaç direncine neden oluyor. Bu nedenle, hastanın kullanmadan önce antibiyotik duyarlılığını test etmesi önerilir.

Öte yandan kekik yağı zatürre tedavisinde defalarca test edilmiş, ve birçok çalışmalar ile de teyit edilmiştir. Orta ve güçlü antibakteriyel özellikleri dizanteri, solunum yolu enfeksiyonu, sarılık, kronik enflamasyon ve üriner sistem enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, bu yağ bakır, çinko, bor, kalsiyum, potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından zengin. Araştırmalar, enfeksiyonları tedavi etmek için antibiyotik kullanıldığında bile, insan kullanımı için kesinlikle güvenli olduğunu göstermiştir.

Grip ve soğuk algınlığını etkili bir şekilde önler, Tek yapmanız gereken, bu yağı gün 3 damla içmek, mesela bir fincan portakal suyuna ilave edebilirsiniz. Bu yöntem 5 günden fazla sürmemeli ve bundan sonra semptomlar tamamen geçecek.

Alkali ortam asidik olanın aksine hidrojen iyonlarını çekebilir. Vücut ne kadar alkalin olursa, bağışıklık sistemi bakteriler ile savaşmak için o kadar güçlü olur.

Bronşit, zatürre ve soğuk algınlığına neden olan vücudun bakteri ve virüs gibi patojenlerle mücadele edebileceğinden, yüksek önem arz ediyorsa pH düzeylerini artırır.

Ayrıca, sprey şişesinde birkaç su ve çeyrek çay kaşığı karbonatı karıştırabilir ve sinüzit, astım ve zatürreye karşı günde 2-3 kez kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git