Vücudunuz Bu 7 Belirtiyi Veriyorsa Şekeri Derhal Hayatınızdan Çıkarmanız Gerekiyor

Çok  şeker  yediğinizin 7 belirtisi

 Çoğumuz için tatlı deyince hayat durur, sağlığımız için zararlı olmasına rağmen hepimizin şekeri sevdiği bir gerçektir. Şekerin zararlarını öğrenmek önü alınmaz çikolata krizlerimizin önüne geçer mi bilinmez ama en azından belki uzak durmaya teşvik eder.

Aşağıda sıralanan listedekiler  şeker tüketiminizin çok fazla  olduğunun işaretleridir.  Şekerin bir an önce  azaltmanız için   vücudunuzun size gönderdiği bu sinyalleri göz ardı etmemelisiniz.

 

 

İllede şeker

Tatlı yeme fikri aklınızdan çıkmıyorsa  siz bir şeker bağımlısısınız. Şeker bağımlılık yapar.

Hiç enerjim kalmadı yorgunum

Şeker  enerjinizi  geçici ve aniden yükseltir. Ve birden düşüşe geçer. Bu ani iniş çıkışlar vücudu yorar.

Yorgunluk hissediyorsanız yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirin muhtemelen çok fazla şeker tüketiyorsunuzdur.

Eyvah kilo aldım

Şekerde selülöz ve protein yoktur.Çok şeker  yiyince karnımız doymaz sadece  çok fazla  boş kalori almış oluruz. Aldığımız fazla şeker, fazla insülin salınımına sebep olur

Fazla insülin miktarı şekerin gerektiği gibi kullanılmasını engeller. Kilo alımına sebep olur.

Gripten kurtulamıyorum

Fazla şeker yemek bağışıklık sistemini zayıflatır.  Soğuk algınlığı,  grip gibi hastalıklara daha fazla zemin hazırlamamıza neden olur.

Daha önceki gibi tadı yok 

Yediğiniz şeker miktarı arttıkça tatlı tadı algılamanız zamanla azalır. Her seferinde daha  fazla şeker yeme ihtiyacı hissedeceksiniz.

Şekeri  azaltmayı başarırsanız  daha az  şekerden memnun kalmayı zamanla öğreneceksiniz.

Yemekten sonra  neden uyuşuyorum 

Uzmanlar kan şekerinin ani iniş çıkışlarının bu  soruna sebep olduğunu belirtiyorlar. Bu sorunu yaşıyorsanız yediğiniz şekeri ölçün.

Cilt sorunlarım ve göz altında koyu halkalarım var

Şeker alımınız azalırsa, cildiniz temiz ve yumuşak olur. Çünkü  şeker  vücutta iltihaplara zemin hazırlar. Sivilce ,egzema gibi sorunlar artar.

Tatlı gıdalar adrenalin salgılanma bozukluğuna  da sebep olur. Bu yorgunluğa neden olabilir;  genellikle gözlerin altında mor halkalarla kendini gösterir.

Yukarıda saydığımız belirtileri kendinizde fark ederseniz  bilin ki hayatınızda yanlış giden bir şeyler var. İyileşmek, sağlığınızı daha iyi hale getirmek yada en azından sağlığınızı  korumak adına şeker alımını bir an önce  azaltmaya çalışmalısınız.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git