Vücudunuz Ciddi Hastalık Alarmı Veriyor Olabilir! İşte İşaretler Kendinizi İhmal Etmeyin

Sağlıklı bir yaşam tarzı ve sağlıklı bir diyet herkes için bir öncelik olmalıdır. Bununla birlikte, dengeli ve sağlıklı bir diyet mutlaka çevremize sağlıklarını olumsuz yönde etkileyen toksinler ile yüklü olduğu için vücudunuzun toksinlerden bağımsız olacağı anlamına gelmez.

İnsan vücudu idrara çıkma, dışkılama ve terleme yoluyla doğal bir detoks mekanizmasına sahiptir ancak yine de bazı toksinler vücutta kalır ve ciddi hastalıklara neden olur.

Bunlar, vücudunuzun aşırı toksinleri olduğunu gösteren 9 işarettir ve mümkün olan en kısa sürede onu temizlemeniz gerekir:

Düşük enerji seviyesi

Düşük enerji seviyeleri ve bitkinlik, vücudunuzun toksinler ile dolu olduğunu gösterebilir. Bu nedenle, sabah sisteminizi detoks yapmaya ve güne yeni başlayan ve enerjik hissetmeye başlamak için en iyi zaman.

Baş ağrısı

Belirli bir nedeni olmayan sık sık baş ağrısı, vücudunuzun toksinlerle dolu olduğunu gösterebilir. Ağrı kesici almadan tam bir vücut detoksu yapın.

Safra kesesi sorunları

Yüksek yağlı gıdalar tüketildikten sonra safra kesesi sonrasında midede ağrılar olabilir ve vücutta çok fazla toksinin bulunduğu anlamına gelir. Karaciğer, safra kesesine konsantre hale gelen safra üreten ve böylece safra taşlarının boyutunu arttırdığı için, vücudundaki ağrı toksik içeriğin bir sonucudur.

Sinüs tıkanıklığı

Sinüs tıkanıklığı, tehlikeli toksinler ve kimyasalların teneffüs edilmesi için ortak bir belirti olabilir.

Aşırı ısınma veya terleme

Aşırı ısınma veya kızarıklık, kalpte aşırı çalışma ve vücutta ter ile sıkça temizlenen toksik varlığın başka bir belirtisi olabilir. Vücudunuzu temizlemek için gereken adımları atmak, vücudunuzun refah ve genel sağlığını düzeltir.

Sarı veya beyaz dil

Dilin yanı sıra ağız kokusu varsa, bedeninizi detoks etmeniz gerekir. Sistem temizlendiğinde, diliniz parlak pembe veya soluk kırmızıya dönüşecektir.

Karın yağları

Karın bölgesinde yağ birikmesi vücuttaki toksin semptomudur. Metabolizmanızı etkiler ve vücudunuzun glikoz ve kolesterol seviyelerini düzenleyebilmesini sağladığı için bir detoksifikasyon diyeti gereklidir.

Cilt sorunları

Kuru cilt, kaşıntılı döküntüler ve akne, sıradan cilt ürünlerinden ziyade sisteminizi detoks etmeniz gerektiğini gösterir. Bunun yerine, bu kimyasallardan kaçının ve doğal çözeltiler kullanın.

Uykusuzluk 

Vücut, uyku esnasında vücuttaki toksinler durumunda etkilenebilen melatonini bırakır. Uykusuzluk, bedeninizi temizlemeniz ve bu sorunları çözmeniz gerektiğinin bir diğer işaretidir. Vücudunuz melatonini etkili bir şekilde serbest bıraktığında daha iyi uyku çekersiniz.

Bunlar, vücudunuzu iyileştirmek ve vücut işlevlerini geliştirmek için en etkili yollardan bazıları:

Vücudunuzdaki toksinleri serbest bırakmak için birkaç adım aşağıda listelenmiştir:

  • Sabahları doğal detoks reçetesi
  • egzersiz
  • Lenf masajı
  • sauna
  • Mini tramplen atlamak
  • Kuru cilt fırçalama
  • Doğal detoks suları ve smoothies tüketimi
PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git