Vücudunuzun Ağrıyan Bölgesine Göre Her Mutfakta Bulunan Doğal Ağrı Kesiciler

Ağrının her türlüsü kötüdür ve vücudunuzun hangi bölgesinde görüldüğünün size göre bir önemi yoktur. Hayır asla böyle değil! Bazen evimizde ağrı kesici kalmayabilir, ağrı çoğu zaman gece kendini gösterdiği için hazırlıksız yakalanma olasılığınız çok yüksek.

Bu gibi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalmamak için aşağıda verilen bilgileri bir kenara kesinlikle not almanız gerekiyor. Esasen sağlıklı beslenme ve yaşama dair uzun uzadıya yazabilirim ancak, herkes nasıl besleneceği konusunda kendinin doktoru olmuştur artık sanırım.

Sebze ağırlıklı beslenmenin vücuda olduğu kadar metabolizmaya da faydaları vardır elbet, bu çıkış noktası da sizi kilo vermeye yöneltecektir. Biraz kontrollü yağ ve protein desteği ile sağlıklı beslenmenin birinci adımını gerçekleştirmiş olursunuz, baharatları artık sevmenin zamanı geldi diye düşünüyorum, hayır öyle çok değil her yemeğe bir çimdik.

Daha fazla su tüketimi de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır, unutmayın sağlıklı vücut hastalanmaz. Tüm bu döngüyü egzersizle birleştirdiğiniz noktada zaten ağrı kesiciye ihtiyaç duymayacaksınız.

Ancak vücudumuzun ağrıyan bölgesine göre ağrı kesicilerin olduğu da kaçınılmaz bir gerçek! Nasıl mı? Gelin devam edelim.

Kas Ağrısı

Yapılan bir çalışmaya göre, zencefil kullanıldığında kas ve eklem ağrısı, sertlik ve şişme % 63 oranında azaltılabilir. Zencefil, ağrı hormonlarını durdurabilen zenceolleri içerdiğinden bu olur. Her gün bir veya iki çorba kaşığı zencefil tüketin.

Diş Ağrısı

Uzmanlara göre karanfil çiğnemek diş ağrısını durduruyor. Ağzınıza birkaç tane atıp sakız gibi çiğneyin.

Mide Yanması

Yemeklerden önce bir yemek kaşığı elma sirkesi tüketmek mide yanmasının önüne geçecektir.

Baş ve Eklem Ağrısı

Bu tip ağrı çekiyorsanız bir kase kiraz tüketin iltihap kurutucu özelliğini de söylemeden geçmeyelim.

Karın Ağrısı

Karın ağrısının çözümü ise balık, evet yanlış duymadınız. Haftada en az 2 öğün balık tüketirseniz mide ağrınızın da kesildiğini göreceksiniz.

Kronik Ağrılar

Zerdeçalın pek çok ağrı kesiciden çok daha iyi olduğunu söylemek mümkün, her gün silme çay kaşığı zerdeçal tüketin ve ağrılarınıza elveda diyin.

Ayak Ağrısı

Ilık suya tuz döküp ayaklarınızı dinlendirin terlemeye, kokuya, mantara ve hatta batan tırnaklardan meydana gelen ağrıyı tedavi etmenin en basit yolu tuzdur.

Boğaz Ağrısı

Bunun için ise çözüm nane yağı, ılık suya 10 damla damlatın ve için ayrıca mide ve kas ağrılarında da etkili bir bitkidir.

Bacak Krampları

Domates suyunun iyi geleceği hiç aklınıza gelir miydi? Son dönemde bu tarz şikayetleriniz varsa blender’a orta boy iki domates atıp tüketin.

Ağız Yarası ve Kokusu

Bu tip sorunlarınız varsa günde yaklaşık 4 defa 1 çay kaşığı bal tüketin

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git