Yatağınızdaki Toz Akarlarından Basit Bir Şekilde Kurtulun

Toz akarları, halı, yatak ve her türlü döşenmiş mobilya içinde yaşayan, ölü cilt hücrelerinde beslenen küçük böceklerdir ve alerjilere, deri reaksiyonlarına veya astıma ilişkin sorunlara neden olabilirler.

Araştırmalar, 5 evden 4’ünde bile toz akarları tarafından istila edildiğini söylüyor.

Evinizde toz akarlarının bulunduğunu gösteren en yaygın bulgular burun akıntısı, kırmızı, sulu veya kaşıntılı gözler, şişmiş, gözlerin altında bulunan mavi cilt, hapşırıklık, kaşıntılı burun, ağız çatı veya boğaz, öksürük ve yüz basıncı veya ağrı.

Bazı durumlarda astım görülebiliyor, insanlar Uyumakta zorluk, nefes almakta zorluk, hırıltı, göğüs ağrısı deneyimi ve soğuk algınlığı karşı çok hassastırlar.

Toz akarları, düzenli vakumlama ve yıkama tabakaları ile etkili bir şekilde muhafaza edilecektir, ancak minder ve yastıklar da bunları içermektedir, bu nedenle de onları da temizlemelisiniz. Kullandığınız vakum bir HEPA filtresi içermezse, akarlar aslında minder ve yastıklara geri dönecektir.

Öte yandan, toz akarlarını öldürmek ve itmek için bu son derece yararlı okaliptüs yağ solüsyonunu kullanabilirsiniz.

Okaliptüs toz akarı öldürme çözeltisinin hazırlanması şu şekildedir :

Malzemeler :

  • Okaliptus yağı 15-30 damla
  • 2 su bardağı damıtılmış su

Talimatlar :

Çözeltiyi, yatak odasında kolayca yıkanamayan tüm alanlara püskürtün ve daha sonra nemli yerlerde kalıp sporlarının gelişimi arttığı için kuru ve sıcak bir yerde kurumaya asın. Bunu toz akarlarını tamamen ortadan kaldırmak için haftada üç kez yapın.

Birden fazla çalışmada gösterildiği gibi, toz akarı istilası, uçucu yağlar, özellikle okaliptus yağı ile etkili bir şekilde tahrip edilmiştir.

Bununla birlikte, bu esansiyel yağın 10 yaşından küçük çocuklar için güvenli olmadığını bilmelisiniz, bu durumda, rezene veya karanfil esansiyel yağlar gibi diğer bazı güvenli alternatifleri kullanmalısınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git