Yeni T-Shirt Yapmak İçin 5 Farklı Fikir ve Projeler

Yeni T-Shirt Yapmak İçin 5 Farklı Fikir ve Projeler

Düz tişörtlerinizi renklendirebilirsiniz, boyayabilirsiniz, üzerine resimler çizebilir, kesip boncuklu püsküller yapabilirsiniz, danteller dikebilirsiniz, sırt kısmını keserek şekiller verebilirsiniz, ..

Aşağıdaki video yardımı ile sizde yepyeni penyelere sahip olabilir ve değişik değişik kullanabilirsiniz..

Şimdi gelelim ilk T shirtimize

1- Beyaz üzeri yazılı bir tişörte bu tişörtü beğendiyseniz eğer ihtiyacınız olacak malzeme tekstil tutkalı  istediğiniz renkte ince uç danteli, deseni çizmek için kurşun kalem ve tekstilde kullanılacak kalem, sert bir plastik parça

Nasıl Yapılır..

Tekstil tutkalını sürerek penyenin etek uçlarına altına sert maddeyi koyarak dantelleri yapıştıralım.. Daha sonra kurşun kalem ile deseni çizelim gözlerini videodaki gibi bir delgeç ile göz yapabilir ya da makasla da kesip yapıştırabilirsiniz..Daha sonra tekstil kalemi ile  boyamaya başlayabilirsiniz..Boyama bittiğinde gözlerdeki yapıştırdığınız yuvarlakları çıkarın.. İlk tişörtünüz hazır..

2- Diğer siyah düz bir tişörtü üzerine kalp şeklinde dantel dikip etek kısmını da kesip püskül yapabilirsiniz..

Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler siyah düz t shirt, beyaz dantel parçası, kağıda çizili kalp, tekstil tutkalı, makas, kurşun kalem, yapışkan kağıt, ucu ince keski yani falçata, yapışkan bant..

Nasıl Yapacağız..

Öncelikle kağıt üzerine çizili kalbi keseceğiz,  daha sonra yapışkan kağıdın üzerine bu kalbi çizip keseceğiz ve yapışkan kağıdın alt tabakasını kaldırıp penyenin arkasına kalbi yapıştıracağız, sert plastik maddeyi penyenin içine koyunki düz bir zemin oluşun, ince uçlu keski ile kalbi kesin, tekstil tutkalı ile danteli bu kalbin olduğu yere yapıştırın.. Şimdi de etek kısmını videoda gördüğünüz gibi keserek makasla püsküller yapın ve sert plastiği altına koyup videodaki gibi ikili olarak bağlayın, ikinci sırayı da videodaki gibi  bağlayın, üçüncü sırayı da aynı şekilde videodaki gibi bağlayın kaç sıra istiyorsanız o kadar sıra yapabilirsiniz.. Bu penyenizde hazır.

5 tişört tasarlama

3- Pembe tshirtüde yukarıdaki siyah tişört gibi yapacağız yalnız bu sefer uç kısımlarını keseceğiz püsküller sallanmayacak..

4- Bu t shirtünüzün yakasını keserek saç örgüsü desenini videodaki verebilirsiniz, daha sonra iğne iplikle teğellemeyi unutmayın.. Arkasına gelince yapışkan bantla V şeklinde aşağıdan yukarıya doğru bir bant yapıştırın ve ince uçlu keskin keski ile cetvel yardımı ile kesikler yapın ve yine saç örgüsü şeklinde videodaki gibi örün teğelleyin.. Makasla kollarını ve eteklerini kesin.. Buda hazır bir tişört..

t shirt

5- Beyaz sporcu atletini yapmak makas, tekstil boyası, kağıt üzerine çizilmiş yıldız, yapışkan bant, palet ve sünger, ve boncuklar..…İlk olarak yıldızı yapışkan bantın üzerine geçirip tişörtümüze yapıştırarak işe başlayalım, paletin üzerine tekstil boyalarınızı döküp, sünger yardımı ile yıldızın etrafını baskılarla tampon yapalım, siz istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz burada pembe ve mavi renkler kullanılmış tambonlama bittikten sonra yapıştırdıpınız yıldızı oradan çıkarın.. Bantla yer belirleyip etek kısmını kesin ve yukarıya doğru makasla  püsküller yapın. Sert plastiği yine düzgün durması için altına koyun ve boncukları videodaki gibi takın..

Hepsi birbirinden güzel oldu değil mi..

Hadi Kolay Gelsin..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git